×

Pogrzeb 13-letniej Patrycji z Bytomia już w ten piątek. Wiadomo, gdzie spocznie

Ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. Dziewczynka została zadźgana nożem przez swojego o 2 lata starszego chłopaka. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb 13-letniej Patrycji.

Brutalne morderstwo 13-latki

We wtorek (12 stycznia) pojawiła się informacja o zaginięciu 13-letniej Patrycji P. z Bytomia. Nastolatki szukała rodzina i policjanci. Do akcji poszukiwawczej przyłączył się także 15-letni Kacper, chłopak dziewczynki. Był bardzo zaangażowany, jednakże kolejne ustalenia podważały jego prawdomówność.

W końcu nastolatek przyznał się do zabójstwa i wskazał miejsce ukrycia ciała Patrycji. Zwłoki odnaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Przykryto je kartonem. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że dziewczynka miała liczne rany zadane ostrym narzędziem.

Sekcja zwłok 13-letniej Patrycji wykazała, że była ona w ciąży, a do śmierci doprowadziło dźgnięcie w serce.

Dlaczego 15-latek to zrobił?

Wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego Kacper zabił Patrycję? Czy to dlatego, że dziewczynka zaszła z nim w ciążę i wystraszył się konsekwencji z tym związanych? Chłopak obecnie przebywa w ośrodku dla nieletnich, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Jak już wiadomo, nastolatek nie będzie odpowiadał przed sądem jako dorosły, gdyż pozbawił Patrycję życia w przeddzień swoich 15. urodzin. O jego losie zadecydowało zaledwie kilka godzin.

Najprawdopodobniej Kacper zostanie umieszczony w zakładzie poprawczym do 21. roku życia. Potem wyjdzie na wolność.

Pogrzeb 13-letniej Patrycji

Rodzice dziewczynki nadal nie mogą się otrząsnąć po tym, co wydarzyło się kilka dni temu. Wciąż zadają sobie pytanie, jak chłopak, któremu zaufali, dopuścił się tak strasznego czynu.

Będę walczył o to, by on odpowiadał jak osoba dorosła. Nie możemy w to uwierzyć. On jeździł z nami na wakacje, wycieczki, traktowaliśmy go jak syna. Pomagał nam nawet jej szukać, stał przy nas, jeździł po komisariatach

– mówił pan Grzegorz, ojciec zamordowanej 13-latki.

Teraz rodziców Patrycji czekają kolejne ciężkie chwile. W najbliższy piątek (22 stycznia) po raz ostatni pożegnają swoją ukochaną córeczkę. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godz. 9.15 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich.

Po mszy żałobnej, dziewczynka spocznie na cmentarzu parafialnym w Piekarach.

Źródła: www.se.pl, bytom.naszemiasto.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Imgur, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować