×

Pogoda: wiosna 2020. Nawet jeśli zima nie dała nam się mocno we znaki, to i tak czekamy na nią z utęsknieniem. Ale jej początek wyznacza nie tylko kalendarz. Najważniejsze, co na ten temat ma do powiedzenia sama przyroda… Najnowsze prognozy synoptyków są obiecujące! Czego możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach?

Pogoda: wiosna 2020

Pierwszy tydzień marca nie przyniósł jak dotąd diametralnych zmian w pogodzie i to się już pewnie nie zmieni. Ale – jak informuje portal twojapogoda.pl – już w drugim tygodniu miesiąca możemy spodziewać się sporych zmian.

Nadchodzi ocieplenie i pierwszy powiew wiosny!

Dwucyfrowe wartości na termometrach

Już z początkiem przyszłego tygodnia, odczujemy dużą różnicę w pogodzie. Na termometrach w większości regionów kraju, pojawią się dwucyfrowe wartości!

Jak twierdzi portal twojapogoda.pl:

Jeśli prognoza się sprawdzi, prawie wszędzie będzie co najmniej 15 stopni, a na południu nawet około 20 stopni.

Ale najlepsze dopiero przed nami! Według prognoz, trzeci tydzień marca będzie jeszcze cieplejszy od poprzedniego. W całej Polsce możemy się spodziewać temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza! Według portalu fanipogody.pl, uspokoi się również wiatr. Ale nadal czekają nas chłodne poranki.

Jeśli prognozy długoterminowe się sprawdzą, to już w maju ma się pojawić wiele dni z maksymalną temperaturą 27 – 30 stopni Celsjusza! Należy jednak pamiętać, że tego typu prognozy są obarczone sporym ryzykiem.

Wiosna, ach to ty?!

Kalendarzowa wiosna 2020 zaczyna się 21 marca, natomiast pierwszy dzień astronomicznej wiosny w 2020 wypada w piątek, 20 marca. To jeden z najradośniejszych momentów w roku kalendarzowym. Odchodzi szarość i smutek, ustępując miejsca kolorom, promieniom słońca i śpiewom ptaków!

Pierwszy dzień wiosny celebrujemy od wieków. Już nasi przodkowie witali wiosnę hucznymi imprezami i… paleniem lub topieniem kukły, symbolizującej zimę. Dziś marzannę (symbol słowiańskiej bogini zimy i śmierci) żegnamy już rzadko, ale – choć niektóre zwyczaje zanikają – pozostaje radość ze zmian nadchodzących w przyrodzie.

Fotografie: Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować