×

Dzisiaj rano IMGW wydało ostrzeżenie dla 7 województw. Uważaj, jeśli jesteś kierowcą

Jak dziś będzie wyglądać pogoda w naszym kraju? Rankiem w wielu miejscach miały miejsce mgły i opady marznącego deszczu, który to z kolei wpływał na powstawanie gołoledzi na drogach. Poruszanie się w takich warunkach jest bardzo trudne, dlatego zaleca się ostrożność.

W ciągu dnia pogoda będzie w większości kraju powyżej zera, a przejaśnienia wystąpią jedynie w południowej części Polski. Na wschodzie za to śnieg, który będzie przechodzić w deszcz ze śniegiem

Najwyższa temperatura to 5 stopni na plusie i utrzymywać się będzie na północnym wschodzie naszego kraju. W górach należy pamiętać o silnym wietrze i odpowiednio dostosować garderobę do warunków. W Karpatach wiatr może osiągnąć nawet 90 km/h, co może doprowadzić do zamieci śnieżnych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaniepokoił się tym, jak wygląda dzisiejsza sytuacja w Polsce

Wydał w niedzielę ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Alerty obowiązują do godziny 9, a na północy kraju do 17.

Co to oznacza? Warunki, które występują na drodze mogą sprzyjać wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy być czujnym i śledzić to, jak zmienia się pogoda.

Rozwaga w takich chwilach to podstawa

Polecane

Może Cię zainteresować