×

Pogoda na koniec wakacji: przed nami tropikalne upały!

Pogoda na koniec wakacji: czego możemy się spodziewać? Póki co aura raczej nas nie rozpieszcza, ale wygląda na to, że wakacje będziemy mogli pożegnać z rozmachem. Do Polski nadciągają gorące masy powietrza, a synoptycy spodziewają się tropikalnych upałów. Jednak nie nacieszymy się nimi zbyt długo.

Pogoda na koniec wakacji. Jaka temperatura w Polsce?

Od kilku tygodni synoptycy wieszczą nadejście kolejnej fali ekstremalnych upałów. Sierpniowa aura okazuje się jednak dość kapryśna. W ostatnich dniach kraj pustoszyły niszczące burze, które miejscami przyniosły ulewne opady deszczu. Mieszkańców Podhala dotknęła błyskawiczna powódź. Niebezpiecznie było także w południowo-zachodniej Polsce.

Tymczasem wkrótce rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji. Dla wielu osób jest to ostatni moment na beztroski wypoczynek. Czy możemy się spodziewać sprzyjających warunków pogodowych?

Synoptycy przewidują, że pogoda w ostatnich dniach sierpnia będzie wyjątkowo słoneczna i upalna. Ma to związek z gorącymi masami powietrza, które nadciągają do Polski z południa i ze wschodu.

Upalny koniec wakacji zawdzięczamy rosyjskiemu wyżowi, który powstrzymuje fronty atmosferyczne, które chcą wkroczyć do Polski z zachodu. Jednocześnie wyż ten sprzyja wnikaniu do naszego kraju ciepłego powietrza ze wschodu. To ono przyniesie w najbliższych dniach bardzo gorące powietrze

– informuje TVN Meteo.

Pogoda w Polsce – sierpień 2022. Prognoza na koniec miesiąca

W najbliższych dniach temp. w całej Polsce zacznie wzrastać do 30 st. C, a miejscami będzie nawet wyższa. Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będzie gorąco i sucho. Temperatura zacznie wzrastać już od wtorku 23 sierpnia. W kolejnych dniach termometry mogą wskazać nawet 35 st. C. Możliwe jest pojawienie się lokalnych burz, którym będzie towarzyszył porywisty wiatr.

Ci, którzy nie lubią ekstremalnych upałów, nie będą musieli długo czekać na ochłodzenie. Drastyczna zmiana pogody, według synoptyków, ma nastąpić już na przełomie sierpnia i września. Wtedy znacznie się ochłodzi, a miejscami, szczególnie na północy Polski, termometry wskażą nawet 16 st. C. W kolejnych dniach będzie nieco cieplej, ale z upałami prawdopodobnie możemy się już pożegnać.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij