×

Pogoda w niedzielę zaskoczy w całej Polsce. Burze, grad i upały

Jaka będzie dziś aura? Jak będzie wyglądać pogoda w niedzielę? Czego możemy się spodziewać? Meteorolodzy ostrzegają przed gwałtownymi burzami, upałem, a nawet gradem. Gdzie możemy się tego spodziewać? Temperatura w ciągu dnia będzie wahać się od od 26 st. C. na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C. w województwie małopolskim.

Co z opadami? Czy pogoda w niedzielę nie będzie nas rozpieszczać?

Mimo że w całym kraju odczuwać będziemy parność, to jednak mieszkańcy centrum, południa i wschodu doświadczą wzmożonej wilgotności powietrza. W niektórych miejscach przekroczy nawet 90%. Niestety biomet będzie niekorzystny.

Pogoda w niedzielę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o tym, że dziś mogą pojawić się także intensywne burze

Najintensywniejsze z nich przewiduje się na południowym wschodzie, tam opady deszczu mogą sięgnąć 40-50 mm, a porywy wiatru 90-100 km/h ❗️

W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, a na południowym wschodzie do 100 km/h oraz opady gradu. Nad morzem temperatura maksymalna od 22 st., 23 st. 24 st. na północnym wschodzie oraz Pomorzu Zachodnim, w centrum i na zachodzie kraju od 26-27 do 29 st., do 30 st., 31-32 st. na południowym wschodzie Polski.

Nocą zachmurzenie na zachodzie, a przelotne deszcze na Dolnym Śląsku. Pozostały obszar umiarkowanie zachmurzony i możliwe opady deszczu. Na wchodzie na początku nocy wystąpić mają burze i wiatr do 70 km/h. W tym czasie prognozuje się, że suma opadów wyniesie do 15 mm. Temperatura minimalna od 11 st. na Podhalu i 13 st. na północy oraz północnym zachodzie do 16 st., 17 st. na przeważającym obszarze Polski.

Pogoda w niedzielę w Warszawie

W stolicy małe i umiarkowane zachmurzenie, które momentami może się nasilić i wówczas mogą wystąpić przelotne opady, burze, a także momentami grad. Temperatura maksymalnie wskaże 28 st. Wiatr umiarkowany, a jedynie nasili się w czasie burz i może osiągnąć do do 85 km/h. Nocą małe zachmurzenie i umiarkowane. Zanikające opady deszczu i burze. Minimalna temperatura to 16 st.

Jak aktualnie wygląda pogoda u Was? U nas parno…

Może Cię zainteresować