×

Nad Polskę nadciąga zima. Pierwszy śnieg pojawi się już niedługo!

Pogoda na weekend zapowiada się zimowo. W wielu rejonach Polski spadnie śnieg, a temperatura nie przekroczy 0 stopni Celsjusza.

Nadchodzi zima

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień z pewnością ucieszy tych, którzy stęsknili się za śniegiem. Jak informuje TVN Meteo, opady śniegu spodziewane są w wielu rejonach kraju, ale jeszcze nie teraz.

Do piątku Polska pozostanie pod wpływem wyżu Valentin. W czwartek nad krajem pojawią się chmury, zwiastujące przebudowę pola barycznego. Na północnym zachodzie spodziewane są opady deszczu, a w nocy w większości kraju wystąpią przymrozki.

W piątek 27 listopada nad Polskę nadciągnie niż, który wywoła ochłodzenie. Chłodny front atmosferyczny sprawi, że słupki termometrów spadną w nocy do 1 stopnia Celsjusza, a w obszarach podgórskich nawet do -2.

W całym kraju będzie przeważać zachmurzenie, a miejscowo spodziewany jest deszcz. Temperatura w dzień sięgnie od 3 do 9 stopni. Rosnący gradient ciśnienia spowoduje wzrost prędkości wiatru na terenie całego kraju.

Pogoda na weekend

W sobotę wreszcie doczekamy się śniegu. Opady pojawią się początkowo na wschodzie Polski, a następnie ogarną cały kraj. Śnieg jednak nie utrzyma się długo z powodu dodatniej temperatury.

Termometry pokażą od 2 stopni na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku. Opady śniegu są również spodziewane w niedzielę w większości kraju oprócz rejonów zachodnich. Maksymalna temperatura nie przekroczy 4 stopni.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, pogoda.interia.pl
Fotografie: snappygoat.com

Polecane

Może Cię zainteresować