×

Dziś pogoda znacząco się zmieni. Powróci śnieg i mocny mróz

No i kto by się tego spodziewał? Już myśleliśmy, że wiosna zawita do nas na stałe, a okazuje się, że zima nie pozwoli o sobie tak szybko zapomnieć. Polska w chwili obecnej jest pod wpływem wyżu z centrum nad Bałtykiem, w chłodnej arktycznej masie powietrza.

Nocą z piątku na sobotę czekają nas mrozy nawet do -13°C, -10°C w dolinach Sudeckich i Karpackich. Co zresztą kraju?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy alarmuje, że minusowe temperatury jeszcze powrócą. Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane, a jedynie na terenach południowych duże. Temperatura maksymalna od -4°C na krańcach wschodnich, około -1°C w centrum do 5°C na Dolnym Śląsku i to własnie tam będzie najcieplej w dniu dzisiejszym.

Niestety na północy, wschodzie i środkowo-wschodniej części południa spadek temperatury doprowadzi do tego, że na drogach pojawi się lód i będzie ślisko

Wiatr silny w górach (w Karpatach nawet do 100 km/h), a na północnym wschodzie i w pasie południowym porywisty. Nocą zachmurzenie duże jedynie na południowym wschodzie i tam mogą wystąpić opady śniegu. W przeważającej części kraju temperatura będzie wahać się od od -4°C do -8°C, jedynie na Suwalszczyźnie, Podlasiu, w dolinach Sudeckich i Karpackich może spaść nawet do -13°C, -10°C. Mieszkańcy Warszawy także będą narażeni na niskie temperatury, które mogą sięgnąć -7°C.

Mimo niskich temperatur, my czekamy z utęsknieniem na wiosnę

Polecane

Może Cię zainteresować