×

W tym tygodniu temperatura sięgnie nawet 16 stopni na plusie! Z wyjątkiem niektórych województw

Zima nie poddaje się bez walki. W piątek oraz w sobotę zaatakowała znów i poczęstowała nas w niektórych miejscach kolejnymi opadami śniegu, a w znacznej większości kraju przymrozkami. Jednak teraz ma się wszystko zmienić… Synoptycy z gdańskiego Biura Prognoz Pro-GEM, twierdzą, że śniegu już nie będzie, zagości za to u nas słoneczko, choć czasem będzie walczyć z chmurami i przelotnymi deszczami.

Słoneczko!

Dziś przymrozki mają już odpuścić. Niestety, na południu Polski pozostanie jeszcze trochę więcej chmur, ale temperatura będzie oscylować w granicach od 1 do 7 stopni C. Tak słonecznie powinno pozostać aż do czwartku. Co więcej temperatura maksymalna może wynieść nawet 14-16 stopni w niektórych miejscach z wyjątkiem wschodnich części, tam będzie nieco chłodniej.

Piątek przyniesie zachmurzenie

W piątek niestety pojawi się odrobinę większe zachmurzenie i opady na południu naszego kraju. Termometry mają wskazywać od 8 do 12 stopni. Maksymalne osiągną poziom nawet 14-16 stopni, jedynie na wschodzie kraju pozostaną w okolicy 7-10. Choć piątek przyniesie symptomy pewnych zmian, na szczęście niedużych.

Nawet 15 stopni na plusie!

Niestety, w sobotę znów aura się zmieni. Ładnie będzie jeszcze tylko w niektórych miejscach, a w niedzielę jedynie na Warmii, Mazurach oraz Pomorzu. Za to temperatury znów będą wskazywać do 15 stopni C i tak pozostanie aż do wtorku.

Kolejny tydzień ma być już odrobinę chłodniejszy. Około środy pojawią się w Polsce opady i obniżą temperaturę, ale na szczęście tylko do 8 – 10 stopni. Jednak w piątek kolejny deszcz i następne delikatne ochłodzenie.

Na szczęście synoptycy twierdzą, że mrozy nie powinny nam już zagrażać! ?

Może Cię zainteresować

zamknij