×

Już dziś kolosalne załamanie pogody. Nadchodzą niebezpieczne burze i gigantyczny grad

Pogoda pozwoliła na normalne funkcjonowanie, bo przez weekend odczuliście lekkie ochłodzenie i chcielibyście, aby ten „stan” się utrzymał? Jeśli tak, to niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Już dziś pogoda może dać nam się mocno we znaki. Prognozy na poniedziałek to bowiem przede wszystkim ostrzeżenia meteorologiczne od IMGW. I wcale nie chodzi tutaj o upały…

Szykuje się prawdziwa pogodokalipsa

Co prawda skończą się zabójcze upały i nie będzie parno niczym w saunie, ale wcale nie oznacza to, że na ich miejscu pojawi się temperatura w okolicach 25 stopni Celsjusza, o jakiej większość z nas marzy. Polscy Łowcy Burz zapowiadają bowiem wiatrowo-burzowo-gradowe warunki.

Burze już w poniedziałek

Już na samym początku tygodnia ma zrobić się chłodniej. Najbardziej przerażające wydają się być jednak prognozy, że wraz z ochłodzeniem nad Polskę nadciągną mordercze burze z wiatrem nawet do 110 km/h. Jak zapowiedział Grzegorz Zawiślak z Polskich Łowców Burz i Polish Storm Chaser, „czeka nas głęboka, napędzona prądem strumieniowym wilgotna konwekcja”. Co to oznacza? Otóż mają powstać niebezpieczne komórki burzowe – grzmieć będzie od Kotliny Kłodzkiej, przez Opolszczyznę, Śląsk, Małopolskę, Świętokrzyskie, Podkarpacie, Lubelszczyznę po południe Łódzkiego i Mazowsza.

Na burzach się jednak nie skończy

Niebezpiecznym burzom towarzyszyć będzie gradobicie, jakiego dawno nie widzieliśmy. Wstępnie szacuje się, że spadający z nieba grab może osiągnąć nawet 8 cm średnicy. Zdaniem wp.pl będzie to „gigantyczny grad”.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować