×

Pogoda na koniec października ostro się zmieni. Podzieli kraj na dwie części

Październik obecnie rozpieszcza nas wyjątkowo wysokimi temperaturami. Jak długo utrzyma się ta przyjemna dla nas wszystkich aura? Cieszmy się nią póki możemy, bowiem pogoda na koniec października będzie zdecydowanie bardziej kapryśna. Jak prezentują się najnowsze mapy pogodowe IMGW?

Ostatnie podrygi wyższych temperatur?

Czy wiesz, że w poniedziałek, 17 października, odnotowano najwyższą dla tego dnia temperaturę od prawie 30 lat? 

Cóż, nie da się ukryć, że w ostatnich dniach pogoda mocno i pozytywnie zaskoczyła Polaków. W końcu kto by się spodziewał, że w połowie października termometry będą pokazywały ponad 20 stopni Celsjusza. Kto by pomyślał, że o tej porze roku, ciepłe, jesienne ubrania będziemy mogli zostawić na domowych wieszakach, a tym samym wyjść na zewnątrz w cienkich sweterkach czy nawet koszulkach na krótki rękaw. Wszystko, co piękne kiedyś się jednak kończy, dlatego lepiej nie przyzwyczajać się do takiej aury, zwłaszcza, że już za dwa tygodnie listopad. Też ciężko Wam w to uwierzyć?

Pogoda na koniec października

18 października to początek końca pięknej pogody. Tego dnia cieplej będzie jeszcze tylko na południowym wschodzie kraju. W pozostałych rejonach temperatura wyraźnie spadnie, pojawi się porywisty wiatr i deszcze.

Co przyniesie środa i czwartek?

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, w nocy na północy i południu miejscami duże z zanikającymi słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna ukształtuje się na poziomie od 1°C do 3°C i odnotujemy spadek temperatury przy gruncie do -2°C, nad morzem od 3°C do 7°C; w rejonach podgórskich około -2°C. Temperatura maksymalna od 7°C na południu do 12°C na zachodzie

– informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W najbliższych dniach możliwe jest nie tylko wyraźne ochłodzenie, ale również burze.

Temperatury spadną w całym kraju, pojawi się sporo opadów przelotnych, lokalnie nie można wykluczyć burz adwekcyjnych za głównym frontem w świeżej masie powietrza

– podają przedstawiciele serwisu fanipogody.pl.

Czy jeszcze będzie ciepło?

Na koniec odpowiedź na pytanie, czy jeszcze będzie cieplej? Odpowiedź brzmi… tak.

W okolicach 22-23 października 2022 temperatury wzrosną. Zaobserwujemy jednak dużą dynamikę w pogodzie

– dodaje fanipogody.pl.

W sobotę, 22 października, Polska zostanie podzielona na ciepły zachód i chłodny wschód. Na zachodzie temperatura osiągnie 18 stopni Celsjusza, a na wschodzie maksymalnie 10-12 stopni.

Ostatni tydzień miesiąca przyniesie chwilowy spadek temperatury w kraju, ale wraz z upływem kolejnych dni temperatura zacznie rosnąć, by w ostatnim dniu uderzyć… kolejną falą ciepła. 31 października termometry znów mogą wskazywać nawet do 20 stopni Celsjusza. Jeśli wierzyć długoterminowym prognozom, pięknie będzie również w dzień Wszystkich Świętych.

Źródła: www.o2.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x