×

Pogoda na koniec listopada nie rozpieszcza. Wystąpią śnieżyce, wichury i mgły

Pogoda na koniec listopada delikatnie mówiąc nie rozpieszcza. Nad Polskę nadciąga niż Denis. W związku z tym w kraju wystąpią opady mokrego śniegu, wichury i mgły. Kierowcy, którzy nie zmienili opon na zimowe powinni to zrobić jeszcze dziś. Atak zimy będzie intensywny, ale krótkotrwały.

Niż Denis przyniesie silne śnieżyce.

Niż Denis utworzył się nad Morzem Śródziemnym. Będzie miał wpływ na większą część Europy. Przyniesie silne śnieżyce, ulewy oraz burze. Według meteorologów dotrze do Polski już dziś w godzinach popołudniowych wraz ze strefą opadów z nad Ukrainy. Przyniesie załamanie pogody szczególnie w południowo wschodniej części kraju.

Dzisiejszej nocy w niektórych regionach wystąpiły opady, które w kontakcie z przymrozkami spowodowały gołoledź. Dlatego kierowcy, którzy nie zdążyli wymienić opon na zimowe powinni zachować szczególną ostrożność.

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu, a także opady marznące powodujące gołoledź, mogą się pojawić głównie na południu. Tam też, gdy przestanie padać, może utworzyć się mgła, która będzie ograniczać widzialność do ok. 200 m

– przekazała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

pogoda na koniec listopada
Freepik

Pogoda na koniec listopada

W drugiej połowie dzisiejszego dnia mogą pojawić się śnieżyce i opady mokrego, lepkiego śniegu. Modele pogodowe przewidują przyrost pokrywy śnieżnej, który z godziny na godzinę będzie coraz większy. Śródziemnomorski cyklon Denis może spowodować w niektórych miejscach burze i wichury. Spodziewane są porywy wiatru do ok. 36 km/h, a temperatura będzie oscylować w granicach 0 stopni Celsjusza.

W nocy ze środy na czwartek i w godzinach porannych w czwartek 24 listopada mogą wystąpić silne opady śniegu. Niż Denis przemieści się do wschodniej i centralnej części kraju. Pojawią się opady nie tylko śniegu, ale także deszczu ze śniegiem oraz mgły.

pogoda na koniec listopada
Flickr

Jeśli przewidywania synoptyków się sprawdzą to opady śniegu będą utrzymywać się przynajmniej do początku weekendu. W piątek 25 listopada możliwa jest poprawa pogody. Wówczas cyklon Denis opuści Polskę, a wraz z nim strefy opadowe zaczną ustępować. Śnieg może popadać tylko w południowo wschodniej i północno wschodniej części kraju, natomiast w południowo zachodnich krańcach Polski mogą pojawić się opady deszczu. Temperatura będzie oscylować w okolicach 0 stopni Celsjusza lub nieco poniżej zera.

Na koniec listopada w Polsce pojawiło się charakterystyczne przedzimie i zostanie z nami przynajmniej do końca miesiąca. Jesteście na to gotowi?

Źródła: www.fakt.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Flickr (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij