×

Niepokojąca prognoza pogody na sylwestrową noc. Lepiej się przygotować

Pogoda w ostatnich dniach 2018 nie rozpieszczała nas, a zima, jak dotąd była wyjątkowo kapryśna. Okazuje się, że sam koniec roku 2018 i początek 2019 będzie jeszcze gorszy… Pojawi się jeszcze więcej deszczu, śniegu i do tego bardzo silny wiatr.

W górach śnieżnie

31 grudnia sytuacja pogodowa ma ulec pogorszeniu, do czego przyczyni się niżu znad Skandynawii. Na słońce nie mamy co liczyć. Niebo będzie zachmurzone już praktycznie w całym naszym kraju. Z kolei w Tatrach oraz Bieszczadach pojawią się opady śniegu, a temperatura spadnie do -6 st. C. IMGW ostrzega także, że w górach mogą wystąpić zamiecie śnieżne.

NieŁadną jesień mamy tej zimy

Z kolei na zachodzie Polski aura będzie zupełnie inna i bardziej…jesienna. Wystąpią opady deszczu, a słupki termometrów nie przekroczą 5 st. C.

Wietrznie

Odrobinę zimniej ma być w centrum naszego kraju, na Pomorzu oraz na Wschodzie. Temperatura na tych obszarach oscylować będzie w granicach od -2 do 0 st. C. Będzie też silnie wiało. Wiatr osiągnie siłę do 65 km/h, a w Karpatach nawet do 80 km/h.

Śnieg też się pojawi!

W związku ze zbliżającą się sytuacją pogodową IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla woj. śląskiego oraz małopolskiego. Na obszarach powiatów: cieszyńskiego, żywieckiego, bielskiego. Ma on obowiązywać także południową część woj. małopolskiego: tatrzańską, nowotarską, nowosądecką. W tych miejscach prognozuje się intensywne opady śniegu.

Pogoda na Nowy Rok

Nowy Rok także będzie pochmurny, deszczowy i śnieżny. Opady śniegu pojawią się zwłaszcza w województwie lubelskim oraz podkarpackim. W środkowej części Pomorza mają wystąpić śnieżyce, a także opady konwekcyjne. Na zachodzie Polski termometry pokażą maksymalnie 8 st. C, na wschodzie z kolei 2 st. C, a w centrum około 5 st. C. W związku z silnym wiatrem będzie nam się jednak wydawało, że jest znacznie zimniej.

Może Cię zainteresować

zamknij