×

Pogoda na 12 marca 2020. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Jego porywy mogą osiągać nawet do 110 km/h. Na Bałtyku zapowiadany jest sztorm.

Pogoda na 12 marca 2020

Podczas, gdy Polska jest zajęta walką z koronawirusem, pogoda też nas nie rozpieszcza. Może to i lepiej, bo skłoni więcej osób do pozostania w domach…

Jak donosi na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiaj wszystkie regiony kraju będą zmagały się z silnym wiatrem. Jego skala będzie sięgać od 35 km/h do aż 110 km/h na wybrzeżu i w północnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Na Bałtyku przewidywany jest sztorm.

Silny wiatr znów powieje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował na razie ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

Pierwszy stopień oznacza, że należy oczekiwać niebezpiecznych warunków pogodowych, które mogą nawet okazać się groźne dla zdrowia i życia, a także powodować straty materialne.

Drugi stopień obejmuje te same zagrożenia, ale w znacznie większym stopniu i z dużo większym prawdopodobieństwem. W regionach objętych ostrzeżeniem drugiego stopnia należy spodziewać się zakłóceń w codziennym życiu, takich jak straty materialne oraz zagrożenie dla życia i zdrowia.

Źródła: www.tvp.info, twitter.com
Fotografie: twitter.com (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować