×

Noworoczne podwyżki dla pracowników supermarketów. Na ile mogą liczyć?

Podczas pandemii koronawirusa sklepy handlowe musiały wydłużyć czas pracy, co wymogło dodatkowe zatrudnienie. Teraz szykują się podwyżki dla pracowników supermarketów. Na ile mogą liczyć od 2021 roku?

Podwyżki dla pracowników supermarketów

Największe sieci handlowe od dawna konkurują ze sobą nie tylko w kwestii bycia liderem na rynku, ale również w zakresie zachęty przyszłych pracowników. Dotychczas na najwyższe zarobki można było liczyć w Lidlu, a na najniższe w Biedronce. Czy wraz z 2021 rokiem to się zmieni? Serwis WP Finanse postanowił to sprawdzić.

Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki poinformował, że ich pracownicy otrzymają noworoczne podwyżki. Pensja wzrośnie o 200 zł brutto miesięcznie. Na wyższe wynagrodzenie załapie się 58 tys. zatrudnionych osób.

Jest dla nas jasne, że za sukcesem Biedronki zawsze stoi wytrwała praca tysięcy pracowników. W czasach pełnych wyzwań i niepewności, ten wysiłek i jego wartość stały się jeszcze bardziej widoczne. Poprzez kolejne podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki

– powiedział Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

Od stycznia 2021 roku osoby zatrudnione w sieci Biedronka na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer będą mogły zarobić od 3 250 zł do 3 600 zł brutto (wliczając w to nagrodę za obecność). Najniższa pensja na tym stanowisku jest wyższa od pensji minimalnej o ponad 16 proc.

Natomiast w przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów (min. trzy lata stażu pracy w Biedronce) wysokość zarobków od stycznia 2021 roku wyniesie od 3 400 zł w mniejszych miejscowościach do 3 850 zł brutto w największych miastach.

Oprócz tego wszyscy pracownicy mogą liczyć też na miesięczną premię uznaniową, uwzględniającą wyniki sklepu i jakość obsługi. Jej wartość nie ulegnie zmianie. Jak dodaje Sobczyk:

Cieszymy się, że tą dobrą informacją możemy podzielić się z pracownikami przed końcem wyjątkowo trudnego 2020 roku. Podwyżki to kolejna inicjatywna pokazująca, że doceniamy pracowników. Wcześniej otrzymali rabaty na zakupy o wartości do 1 000 zł, doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł oraz dodatkowe nagrody w ciągu roku.

Co z innymi sieciami?

Już wcześniej podwyżki ogłosił Lidl. Od marca nowo zatrudnieni pracownicy sieci zarabiają od 3,4 tys. zł brutto (czyli 2 484 zł na rękę) do 4,1 tys. zł (czyli 3 013 zł na rękę). Po roku pracy mogą oni liczyć na wzrost płacy do 3 500 – 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy do 3 700 – 4 600 zł brutto.

Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia

– podają przedstawiciele sieci Lidl.

Natomiast w Kauflandzie na początek można liczyć na wynagrodzenie wynoszące między 3 200 a 3 900 zł brutto. Do tego pracownikowi przysługują premie 400 zł za frekwencję oraz dodatki.

Pozostałe sieci handlowe niechętnie dzielą się szczegółowymi informacjami o zarobkach swoich pracowników.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: finanse.wp.pl, pomorska.pl, www.money.pl, www.biznesinfo.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij