×

Pożar piętrowego budynku mieszkalnego. Jest wiele ofiar śmiertelnych

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło pod Jarosławiem w obwodzie rostowskim. Wybuchł pożar w piętrowym budynku mieszkalnym. Przerażeni ludzie zaczęli uciekać. Niestety nie wszyscy zdołali się wydostać z domu, który w jednej chwili stał się labiryntem bez wyjścia, który stanął w ogniu.

Tragedia pod Jarosławiem w obwodzie rostowskim

Pożar miał miejsce dziś w godzinach porannych. Na miejscu szybko pojawiły się zastępy pogotowia, straży pożarnej oraz policji. Natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa. Niestety przez rozszalały ogień życie straciło siedem osób. Trzech mieszkańców natomiast przewieziono do szpitala.

Pod Jarosławiem w obwodzie rostowskim

Zginęli ludzie

Szef rejonowej administracji, Siergiej Szokin, powiadomił:

W pożarze, który wybuchł w sobotę rano w piętrowym budynku mieszkalnym pod Jarosławiem w obwodzie rostowskim, zginęło siedem osób, w tym pięcioro dzieci

Pierwsze płomienie pojawiły się na dachu budynku o godzinie 4:48 czasu moskiewskiego. Najprawdopodobniej do tragedii doszło przez to, że ktoś nieostrożnie obchodził się z ogniem. Niestety czynnik ludzki najczęściej prowadzi do podobnych sytuacji.

OSP Godziszka

Dane niestety są porażające

Według danych Państwowej Straży Pożarnej w Polsce dochodzi rocznie do ponad 70 tys. pożarów domów. W momencie gdy jesteśmy zaskoczeni przez ogień, należy zachować szczególną ostrożność i pod żadnych pozorem nie działać impulsywnie. Liczy się każda sekunda, ale taka, która zostanie dobrze wykorzystana!

Po pierwsze:

– Nie panikuj! Łatwo się mówi, ale postaraj się nie wpadać w szał. Musisz oszacować sytuację, która Cię spotkała. To ważne!

Po drugie:

– Nie zamykaj drzwi na klucz

Po trzecie:

– Nie otwieraj okien! To może doprowadzić do tego, że powstanie przeciąg, który może sprawić, że ogień zacznie się rozprzestrzeniać jeszcze szybciej

Po czwarte:

– Jeśli jest taka możliwość, odetnij dopływ prądu

Po piąte:

– Nie ratuj rzeczy. Twoje życie jest ważniejsze!

Po szóste:

– Jeśli w pomieszczeniu jest dużo dymu, zacznij poruszać się na czworaka po podłodze. Pamiętaj o tym, aby za pomocą kawałka materiału, chronić także drogi oddechowe

Po siódme:

– Jeśli będziesz wiedzieć, że jesteś bezpieczny, zadzwoń pod numer alarmowy

Pamiętaj, że najważniejsze jest ludzkie życie. Nie są w danej chwili istotne rzeczy materialne. Nikomu nie życzymy tego, aby musiał przez to przechodzić, ale zawsze warto wiedzieć, co trzeba robić w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij