×

W Łodzi po raz 6 w tym roku urodziły się trojaczki! Ada, Nela i Mikołaj święta spędzili w szpitalu

Ada, Nela i Mikołaj to już szóste trojaczki, które urodziły się w Instytucie Matki Polki w Łodzi. Maluchy przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Wszystkie są zdrowe i dobrze się czują.

Szczęśliwe narodziny

Dzieci przyszły na świat w 33 tygodniu ciąży. Każde z nich ważyło około 2 kilogramów: Ada – 2180 g, Nela – 2300 g, a Mikołaj- 2320 g. Mama trojaczków wspomina, że końcówka ciąży była dla niej dużym obciążeniem jednak jest bardzo szczęśliwa, że nosiła dzieci aż tak długo. Chętnie opowiada o przebiegu porodu:

 Pierwsza była Ada, druga Nela i trzeci Mikołaj. Tato bardzo się cieszy, bo mamy i córeczki, i synka. Ale oczywiście to był dla nas szok, kiedy dowiedzieliśmy się o ciąży. Trzy pęcherzyki na badaniu! Nasze dzieci są trzyjajowe, więc każde z nich będzie inne. Ciąża przebiegała bardzo dobrze. Maluchy są zdrowe i teraz już tylko rosną.

Starsze siostry czekają na rodzeństwo

Para ma już dwie córki 2-letnią Polę i 7-letnią Igę. Dziewczynki nie mogą doczekać się powrotu mamy do domu. Bardzo chcą poznać rodzeństwo. Tata dzieci mówi, że nie spodziewali się trojaczków:

To było zaskoczenie, ale już jesteśmy spokojni, szczęśliwi. Oczywiście będziemy mieli więcej obowiązków, ale mamy też dziadków, teściów. Damy radę. Najważniejsze, że dzieci są zdrowe i żeby tak było.

Mama podkreśla, że dzieci są bardziej podobne do taty niż do niej:

Cała trójka jest podobna do męża. Tylko nosy mają moje. Mikołaj ma gęstą czuprynę, więc wyróżnia się z tej trójki. Ale dziewczynki czasami mi się mylą.

Pani Karolina nie zamierza wracać do pracy. Przed urodzeniem maluchów pracowała jako technik farmacji w Ziemięcinie.

Czemu rodzą się trojaczki?

Narodziny trojaczków są dość rzadkie. Dla organizmu matki noszącej ciąże trojacze jest to duże obciążenie. Mariusz Grzesiak, który opiekował się mamą i trojaczkami dodaje, że czynniki które predysponują do tego typu ciąży:

O tym, że urodzą się trojaczki, decyduje najczęściej jeden z czterech czynników: ciąże mnogie w rodzinie matki, wiek powyżej 35 lat, ciąża z in vitro oraz przyjmowanie leków stymulujących owulację. Ciąża trojacza jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety, a czas dochodzenia do siebie po porodzie znacznie dłuższy niż po urodzeniu jednego dziecka.

Całej rodzinie życzymy zdrowia i szczęścia w powiększonym gronie. Niech dzieci dobrze się chowają. 

Źródła: wiadomosci.wp.pl, expressilustrowany.pl, tvtoya.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij