Kategorie Życie

Przedszkolanka kazała wypić 5-latce płyn do dezynfekcji naczyń. Myślała, że to sok

Do szpitala w miejscowości Żygulowsk trafiła 5-letnia dziewczynka z silnymi oparzeniami przewodu pokarmowego. Lekarze walczyli o jej życie przez kilka dni. Na szczęście dziecko udało się uratować.

Jak doszło do takiej tragedii?

W przedszkolu, do którego chodziła 5-latka, nauczycielka podała jej szklankę z płynem do dezynfekcji naczyń. Kobieta nie ma pojęcia, jak do tego doszło. Zarzeka się, że nie zrobiła tego świadomie. Policji zeznaje, że myślała, że to był sok.

Jeśli wierzyć w to, co mówi, będzie musiała wytłumaczyć się z tego, jak w takim razie płyn do dezynfekcji znalazł się na stole, przy którym siedziały przedszkolaki.

Przedszkolanka kazała wypić 5-latce płyn do dezynfekcji naczyń. Myślała, że to sok

5-latka doznała oparzeń II stopnia przewodu pokarmowego i przełyku

Aż ciężko wyobrazić sobie, przez jakie katusze musiała przejść dziewczynka. Lekarze walczyli o jej zdrowie. Dziś jej stan jest stabilny, ale będzie musiała przejść jeszcze długotrwałe leczenie.

Jeśli kiedykolwiek spotkałaby Cię podobna przykra sytuacja, pamiętaj, aby nigdy nie wywoływać wymiotów u dziecka, ponieważ przez refluks może dojść do ponownego poparzenia. Od razu należy zadzwonić po pogotowie i nalegać, aby poszkodowana osoba piła dużo wody.

Miejmy nadzieję, że dziewczynka niedługo wyjdzie do domu i sprawa nauczycielki w końcu się wyjaśni