×

Lekarze rozcinają brzuch dziewczynki. To, co w nim znajdują nie śniło im się w najgorszych koszmarach

Lekarze i rodzice oczekują wiele, gdy dziecko przychodzi na świat. Niestety, czasami mają miejsce przypadki, których nawet najbardziej doświadczeni lekarze nie są w stanie wyjaśnić i nawet oni mają kłopoty z zachowaniem spokoju.

To co stało się kilka lat temu, jest zupełnie nie do pomyślenia. W Hong Kongu urodziła się dziewczynka ze spuchniętym brzuchem, a lekarze obawiali się nowotworu.

Natychmiast zostało wykonane USG. Szybka reakcja i zabieg mógł uratować jej życie. Jednak to, co wykazało badanie wprawiło ich w osłupienie.

National IAS Foundationwww.niasfoundation.comDaily Current Affairs UPSC 2015 OnwardsBABY GIRL BORN PREGNANT WITH…

Opublikowany przez Sanjaego Jaiswal Środa, 14 października 2015

Między kręgosłupem i nerkami dziewczynki pojawiły się dwie masy tkanek. Jednak nie były to nowotwory. W brzuchu dziecka znajdowały się zarodki w 8 i 10 tygodniu życia.

Każdy z zarodków miał pępowinę, powoli rozwijające się kończyny, kręgosłup, mózg i własne narządy. Miały około 37 mm długości. Zszokowani lekarze usunęli tkanki z ciała dziewczynki.

Dziwna ciąża nie jest pierwszym takim przypadkiem na świecie. Czasem określana jako „włączenie płodu”. Mimo wszystko jest to niezwykle rzadkie zjawisko.

Prawdopodobnie dzieje się tak w przypadku, gdy kilka płodów rozwija się w łonie matki i najsilniejszy z nich wchłania resztę.

Znane jest tylko kilka takich przypadków. Anomalia czasem przechodzi niezauważona. Jednak w 2012 roku był przypadek 11-letniej dziewczynki z wyrastającym ramieniem zza pleców.

Najbardziej znanym przypadkiem jest 35-letni Sanju Bhagat z Indii. W jego brzuchu znajdował się niemalże ukształtowany człowiek. Mężczyzna musiał przejść operację usunięcia, gdyż zagrażało to jego życiu.

Natura nadal potrafi nas zadziwiać i niektóre zjawiska są przerażające. Na szczęście stan dziewczynki został szybko zauważony i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Może Cię zainteresować

zamknij