×

Ksiądz został przyłapany na uprawianiu marihuany. Zdradził go jeden nieostrożny ruch

Ksiądz z parafii na os. Słonecznym w Gorzowie wpadł w ręce policji po tym, jak kupił na jednej ze stron internetowych ziarna i sprzęt do uprawy marihuany. Nie przypuszczał, że strona internetowa jest śledzona przez funkcjonariuszy, przez co jego namierzenie było znacznie łatwiejsze. Jak się okazało, obserwowali go już od kilku miesięcy.

Przedświąteczna niespodzianka

Sprzęt do uprawy marihuany nie jest w Polsce nielegalny, ale to właśnie jego zakup naprowadził policję na wikariusza. Funkcjonariusze postanowili poczekać jednak, zanim zapukali do drzwi księdza. Wkroczyli do akcji tuż przed świętami, a więc wtedy, gdy zdążył już zasiać marihuanę i zebrać plony.

Na plebanii znaleziono ciasteczka z marihuaną i profesjonalną plantację. Nic więcej na ten temat nie wiadomo, bo… prokuratura milczy.

Parafia p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Prokuratura nie ujawnia szczegółów

Mogę jedynie potwierdzić, że w marcu doszło do zatrzymania księdza. Ze względu na dobro śledztwa, nie mogę zdradzać szczegółów dotyczących sprawy – mówi Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że przyłapany na gorącym uczynku ksiądz nie będzie już wikarym w tym samym kościele i prawdopodobnie zostanie przeniesiony.

Wikipedia

Ciekawe, jak długo to trwało…

zamknij