×

Placido Domingo zachorował na Covid-19. Zamieścił na Facebooku poruszający wpis

Placido Domingo wydał w niedzielę oświadczenie, w którym poinformował, że stwierdzono u niego obecność koronawirusa. 79-letni, hiszpański śpiewak operowy wraz z rodziną poddał się kwarantannie.

Placido Domingo ma koronawirusa

Domingo stwierdził, że ujawnienie informacji o zakażeniu jest jego „obowiązkiem moralnym”. Śpiewak przeszedł test na obecność koronawirusa, ponieważ wystąpiły u niego typowe objawy w postaci gorączki i kaszlu. Zaapelował do wszystkich o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Błagam wszystkich, aby byli ekstremalnie ostrożni, przestrzegali podstawowych zasad, jak częste mycie rąk, trzymanie dystansu przynajmniej sześciu stóp od innych, robienie wszystkiego, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i pozostanie w domach.

Do tej pory w całej Hiszpanii odnotowano ponad 1700 zgonów będących rezultatem koronawirusa oraz ponad 28,5 tys. przypadków zakażeń. Najwięcej osób – aż 804 zmarło w obrębie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Liczba zakażeń koronawirusem wynosi tam już prawie 9 tysięcy. Od soboty na terenie Madrytu niektóre szpitale zaczęły odmawiać przyjmowania chorych z powodu braku łóżek. Tymczasem, w Wuhan epidemia stopniowo wygasa, a życie wraca do normy.

Poważne zarzuty

W zeszłym roku, w sierpniu Placido Domingo był oskarżany w Stanach Zjednoczonych przez 20 kobiet o molestowanie seksualne. Agencja Associated Press informowała wówczas, że dziewięć kobiet utrzymuje, że od końca lat 80. były molestowane seksualnie. Ofiary twierdzą, że słynny tenor zachowywał się wobec nich w nieprzyzwoity sposób i nękał je telefonami. Jedna z kobiet przyznała, że sama zdecydowała się uprawiać z nim seks, aby zapewnić sobie odpowiedni rozwój kariery. Około miesiąc temu Domingo zwrócił się do ofiar z przeprosinami. Miał powiedzieć:

Biorę odpowiedzialność za swe czyny.

Z powodu zarzutów kierowanych pod jego adresem, śpiewak zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora Opery w Los Angeles. Później zrezygnował także z pracy w nowojorskiej Metropolitan Opera. Orkiestra filadelfijska i Opera w San Francisco odwołały jego występy zaplanowane na poprzedni sezon. Z kolei, Opera w Dallas anulowała koncerty zaplanowane na 2020 rok.

Placido Domingo ma koronawirusa 2
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com, Facebook.com
zamknij