×

Pitbull zaatakował 11-latka. Właścicielka psa miała 3 promile alkoholu we krwi

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed jednym z bloków w miejscowości Jaworzno. Pitbull zaatakował 11-latka. Pies wręcz rzucił się na chłopca. Ludzie w jednej chwili zaczęli krzyczeć i dopiero po chwili zza bloku wybiegła właścicielka zwierzęcia.

Do ataku psa na chłopca doszło przy ulicy Grunwaldzkiej w poniedziałek po południu. Sytuacja jest niepokojąca tym bardziej, że właścicielka miała trzy promile alkoholu we krwi i dziecko pod opieką

Michał Nowak, rzecznik policji w Jaworznie, mówi: „Pies rasy pitbull wydostał się z mieszkania i wybiegł na ulicę”. Najprawdopodobniej doszło do tego w momencie, gdy 6-letnia córka właścicielki psa wracając do domu, nie domknęła dokładnie drzwi. To ustaliła policja po wstępnym przesłuchaniu z matką dziewczynki, gdy kobieta wytrzeźwiała.

Pitbull zaatakował 11-latka

śląska policja

Pies zaatakował chłopca bez powodu. Pogryzł jego nogi i okolice brzucha

To dramatyczne zdarzenie widzieli sąsiedzi, którzy natychmiast zaczęli krzyczeć. To doprowadziło do tego, że 40-latka wybiegła z mieszkania i tym samym szybko odciągnęła psa od dziecka. 11-latek trafił do szpitala. Dziś jego stan jest stabilny i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zwierzę trafiło natomiast pod obserwację lekarza weterynarii, który ma ustalić, czy pies przejaw agresję, czy na nic nie choruje i czy był szczepiony. Właścicielka pitbulla spędziła noc na izbie wytrzeźwień, ponieważ była agresywna. Za co odpowie? Za niewłaściwy nadzór nad zwierzęciem, spowodowanie obrażeń ciała u chłopca oraz za niewłaściwą opiekę nad dzieckiem.

Pitbull zaatakował 11-latka, ale pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wychowujemy zwierzę. Zdecydowaliśmy się wziąć je pod opiekę i być za nie w pełni odpowiedzialne…

Może Cię zainteresować

zamknij