×

Piłkarze ostrzegają przed koronawirusem. Ich zdrowie również jest zagrożone

Piłkarze ostrzegają przed koronawirusem. Obawiają się o swoje zdrowie, zwłaszcza teraz, gdy wiadomo, że zawodnik Juventusu Daniele Rugiani potwierdził, że został zakażony. Po tym komunikacie mecz Juventusu z Lyonem został przełożony, a cała włoska drużyna została poddana kwarantannie. Sytuację epidemiologiczną komentują także polscy piłkarze. Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny opublikowali poruszające apele do kibiców.

Kwarantanna we włoskim Juventusie

Daniele Rugiani zapewnił w rozmowie z dziennikarzem Fabrizio Romano, że czuje się dobrze i mimo niepokojącej diagnozy, nie wystąpiły u niego objawy choroby. Przy okazji zaapelował do wszystkich o przestrzeganie zasad higieny, która jest kluczowa dla zatrzymania rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Jak wyznał obrońca włoskiego Juventusu:

Tak, mam koronawirusa, ale nie martwcie się, teraz czuję się dobrze. Zachęcam do przestrzegania zasad higieny. Zróbmy to dla siebie, dla naszych bliskich i tych, którzy są wokół nas.

Szefowie klubu wydali specjalny komunikat, w którym zapewniają, że zastosują się do wszystkich procedur, wymaganych w obliczu epidemii.

Juventus spełni wszystkie procedury izolacyjne wymagane przez prawo, w tym sporządzi listę osób, które miały z nim kontakt

To oznacza, że cała drużyna zostanie poddana kwarantannie. Przy okazji wyszło na jaw, że kontynuowanie rozgrywek piłkarskich bez udziału publiczności nie jest żadnym zabezpieczeniem przed epidemią.

Piłkarze ostrzegają przed koronawirusem

Ze specjalnym apelem do kibiców zwrócili się na Instagramie czołowi polscy piłkarze: grający w Juventusie Wojciech Szczęsny i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski.

Szczęsny ostrzegł krótko i treściwie. Przypomniał, że przez własną lekkomyślność można narazić postronne osoby na poważne konsekwencje zdrowotne:

Pamiętajcie, że wasze działania mogą wpływać na innych. Nie lekceważcie tego wirusa. Nasze odpowiedzialne działania spowodują ogromną zmianę na świecie i uratują życie tysiącom ludzi. ZOSTAŃ W DOMU!

Robert Lewandowski podkreślił, jak ważne jest zastosowanie się do zasad bezpieczeństwa wprowadzonych przez rządy europejskich państw, w tym Polski i zaapelował do wszystkich, by pozostali w domach, z rodzinami. Ze szczególnym naciskiem zwrócił się do młodych kibiców, w obawie, że zamknięcie placówek oświatowych potraktują jak dodatkowe wakacje i zaczną się spotykać w miejscach publicznych, gdzie łatwo się zarazić.

Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

[PL] Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach? Pozdrawiam Was, Robert [ENG] Dear All, Since the past few days we have received various information, including requests to stay at home. This applies to all of us. I ask all our supporters and fans: Let’s respect the recommendations, let’s be responsible for ourselves and others. I am asking especially our young fans. Please treat closed schools as an expression of responsibility for your safety and health. During this time, don’t gather in public places, including the stadiums, if it is not necessary. Sport is very important, but your safety is more important. Please use this coming time in the best and the safest way you can. Stay calm and stay at home? All the best, Robert.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Źródła: www.sport.pl, eurosport.tvn24.pl, www.instagram.com
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować