×

Pieskow o masakrze w Buczy: inscenizacja, przygotowana przez armię firm PR

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow o masakrze w Buczy: rzeź cywilów, za którą stoi rosyjskie wojsko, Pieskow nazywa „krwawą inscenizacją”. W skandalicznej wypowiedzi rzecznik Kremla przekonuje, że rzekomą mistyfikację przygotowywała… armia firm PR, współpracująca z Kijowem.

„Rosja zwycięży”

Kłamstwa Kremla nikogo już chyba nie dziwią. Ale bezczelność wypowiedzi rosyjskich propagandystów mimo wszystko potrafi zaskakiwać.

Ostatnio rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował przebieg działań wojennych w Ukrainie. Jego wypowiedź pełna była kuriozalnych stwierdzeń.

Wszystko pójdzie dobrze. Rosja zwycięży i osiągnie swoje cele

– stwierdził Pieskow.

W jego wypowiedzi, tradycyjnie już, nie zabrakło odniesienia do „złego Zachodu”, który – według rosyjskiej narracji – jest winny wszelkiemu złu tego świata, również temu, że Putin zaatakował Ukrainę. Tym razem Pieskow stwierdził, że „Zachód jest gotów zrobić wszystko, aby uniemożliwić Rosji życie po swojemu”.

Pieskow o masakrze w Buczy

Rosjanie wytykający Ukraińcom, że mają „wyprane mózgi”? Choć brzmi to jak nieśmieszny żart, Pieskow właśnie tak wypowiedział się na temat obywateli Ukrainy.

Ukraińcy to pokojowo nastawieni ludzie, bliscy Rosji, ale od dawna są oszukiwani

– przekonywał rzecznik Kremla.

Jednak najbardziej zuchwała część jego wypowiedzi dotyczyła masakry ludności cywilnej w Buczy.

Jest mało prawdopodobne, by Kijów był pomysłodawcą tak krwawej inscenizacji w Buczy, pracuje dla nich armia firm PR

– skomentował Pieskow.

Już wcześniej rzecznik Kremla przekonywał, że rosyjscy „eksperci z ministerstwa obrony zidentyfikowali oznaki przeróbek materiałów wideo i innych ingerencji w materiał audio-wideo” z Buczy (ale nie był w stanie potwierdzić tego żadnymi dowodami).

Na temat zbrodni, jakich dopuścili się rosyjscy żołnierze, w podobnym tonie wypowiedział się też Siergiej Ławrow. Jeden z czołowych rosyjskich polityków stwierdził, że okrucieństwa w Buczy „zainscenizowano” kilka dni po tym, jak z miasta wycofały się siły rosyjskie.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij