×

Była wściekła na swojego psa. A ten uratował ją przed śmiertelnym koronawirusem

Niecodzienna, choć zapewne dla właścicieli psów normalna sytuacja. Zwierzę, dzięki upartości uratowało życie swojej pani. Kobieta przez „niewłaściwe” zachowanie psa musiała zmienić plany. I to uchroniło ją przed zarażeniem śmiertelnym koronawirusem. To nie jedyny taki przypadek!

Szósty zmysł zwierząt

Okazuje się, że zwierzęta potrafią w nieznany człowiekowi sposób, wyczuwać katastrofy naturalne. W trakcie Tsunami 2004 roku naukowcy zauważyli niezwykłe zachowanie zwierząt przed uderzeniem wielkich fal.

Słonie zaczęły uciekać wgłąb lasu, a zwierzęta trzymane w zoo próbowały uciec ze swoich wybiegów. Ptactwo nawet nadmorskie zaczęło się kierować się w środek lądu, a gady oraz płazy  masowo zaczęły się wspinać na drzewa.

Kilka chwil później tsunami uderzyło w brzegi. Do dziś naukowcy badają ten fenomen.

Niezwykle zdolności

Naukowcy zachodzą w głowę w jaki sposób zwierzęta potrafią odczuwać zmiany pogodowe. Niektórzy wysunęli tezę, że może to być powiązane z polem elektromagnetycznym ziemi. Ptaki wędrowne wykorzystują je w pewien sposób do nawigacji, choć i ta kwestia pozostaje tajemnicza.

Pies uratował właściciela
Pixabay

W przypadku zwierząt żyjących blisko ziemi (gady, płazy) zakłada się, że wszelkie ruchy tektoniczne są wyczuwane przez te zwierzęta. Jednak dokładny sposób w jaki działa szósty zmysł zwierząt wciąż pozostaje nieznany.

Zwierzęta ratują ludzi

Okazuje się, że niejednokrotnie zwierzęta ratowały ludzi. I to nawet dzikie! Pod koniec 2004 roku ratownik Rob Howes i jego rodzina pływali w Ocean Beach, niedaleko Whangarei w Nowej Zelandii, kiedy zbliżyło się do nich siedem delfinów butlonosych.

Pixabay

Okazało się, że w ich pobliżu pojawiły się także rekin i to sporych rozmiarów żarłacz olbrzymi! Te delfiny stworzyły okręg wokół pływaków i ochraniało ich przez kolejne czterdzieści minut, odpierając ataki rekinów.

Dr Rochelle Constantine z Auckland University School of Biological Science powiedziała:

Z mojego zrozumienia zachowania tych delfinów z pewnością działały one w sposób wskazujący, że rekin stanowi zagrożenie. Delfiny są znane z pomagania bezradnym . Jest to reakcja altruistyczna, a delfiny butlonosowe są w szczególności znane.

A to tylko jedna z wielu historii, gdy zwierzęta wykazują skłonności do empatii i pomocy.

Pies uratował właściciela

Niedawno w Internecie pojawiła się zaskakująca historia. Właścicielka Kim opublikowała na Facebooku zdjęcia swojego przeżutego przez psa paszportu. Widać na nich również Golden Retrievera, który wygląda na bardzo smutnego z powodu swojego zachowania!

Facebook

Początkowo właścicielka była zdenerwowana z powodu całego zajścia. Ale to było zanim koronawirus zaczął siać postrach i zanim rozprzestrzenił się do tego stopnia. Teraz kobieta pisze w mediach społecznościowych:

Pamiętasz paszport? Ten psiak naprawdę mnie chroni. Po rozerwaniu paszportu wirus zaczął pojawiać się tam, gdzie pierwotnie planowałem podróż. Myślę o tym teraz i to bardzo wzruszające. Na szczęście zablokowałeś naszą wspólną podróż

Pies uratował właściciela
Facebook

Uznała, że wszystko potoczyło się najlepiej dzięki zachowaniu psa. Okazało się, że Kim planowała podróż do Wuhan, gdzie wybuchła epidemia!

Czyżby zwierzę wyczuło, co się szykuje w Chinach i jak straszliwa choroba się tam pojawi?

Źródła: www.boredpanda.com, www.newsweek.pl, www.twojapogoda.pl, www.ppr.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Pixabay, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij