×

Pies atakuje jednego z bawiących się na weselu gości. Po chwili ma miejsce głośny wybuch

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a ta historia jest niezwykłym przykładem, że te zwierzęta potrafią oddać życie za swojego pana.

Nieproszony gość

@prock

Niedaleko miasta Maiduguri w Nigerii, w trakcie wesela wszyscy goście świetnie się bawili i nikt nie zauważył pewnej podejrzanej osoby. Nastolatka nie była znana, ani rodzinie pary młodej, ani znajomym, ale mimo to swobodnie poruszała się po terenie imprezy. Zgromadzeni nie mieli pojęcia, że pod sukienką nieproszonego gościa znajduje się ładunek wybuchowy.

Bohaterski czworonóg

@imdesignerr

Jeden z gości zabrał ze sobą ukochanego pupila. Pies zazwyczaj miał spokojną naturę, jednak w trakcie wesela zaczął być nerwowy, szczekał i wyrywał się w różnych kierunkach. Nagle czworonogowi udało się uwolnić i natychmiast podbiegł do nieznanej nastolatki. Pies szarpał się z dziewczyną, aż do momentu, w którym doszło do wybuchu bomby. Niestety czworonożny bohater nie przeżył eksplozji, jednak udało mu się uratować wszystkich zgromadzonych gości.

Ataki terrorystyczne

Na północy Nigerii tego typu ataki samobójcze nie są niczym niezwykłym. Najprawdopodobniej za tę akcję odpowiedzialna jest islamska organizacja terrorystyczna Boko Haram, która pod wpływem narkotyków próbuje wykorzystywać uprowadzone dziewczęta do przeprowadzenia samobójczych ataków terrorystycznych. W ubiegłych latach takie sytuacje miały już miejsce. W sylwestrową noc 10-latka próbowała wysadzić w powietrze dyskotekę z setkami bawiących się młodych ludzi. W przypadku ataku na weselu, z wyjątkiem samego zamachowca oraz bohaterskiego psa, nikt nie ucierpiał.

Czworonóg swoim zachowaniem zdołał ocalić wszystkich gości, lecz na pewno było to dla nich smutne wesele.

Może Cię zainteresować

zamknij