×

Biszkopt już od dwóch lat mieszka na cmentarzu. Bez przerwy czuwa przy grobie

W Bydgoszczy od dwóch lat pies mieszka na cmentarzu przy grobie swojego właściciela. Wiernemu czworonogowi próbują pomóc okoliczni mieszkańcy.

Pies mieszka na cmentarzu

Ta historia psa potrafi poruszyć do łez. Jak podaje Gazeta Pomorska, na cmentarzu w Bydgoszczy zamieszkał „biszkoptowy pies” podobny do rasy husky. Okoliczni mieszkańcy widują go tam już od dwóch lat, czyli od momentu, gdy został pochowany jego właściciel.

Czworonóg nie podchodzi do ludzi, nie dał się też złapać Straży Miejskiej, weterynarzowi i pracownikom schroniska.

Tutaj prawdopodobnie leży właściciel pieska. Nie wiemy, w którym dokładnie grobie został pochowany jego pan, ponieważ zwierzę krąży między kilkoma mogiłami. Jeśli tak jest, to tę tajemnicę pan zabrał do grobu. Zarządca cmentarza nie interesuje się psem, ale nam los biszkopciaka nie jest obojętny.

– powiedziała w rozmowie z portalem pomorska.pl pani Karolina.

Kobieta pierwszy raz zobaczyła psa latem 2020 roku:

Chociaż od 8 miesięcy, dzień w dzień, często 2 razy dziennie, przychodzę z karmą, pies ani razu nie podszedł. Gdy próbuję się zbliżyć, ucieka. Mówię do niego. On słucha. Leży sobie wtedy za jednym z pomników albo siedzi. Kilkakrotnie próbowałam podczas takiej naszej „rozmowy” podejść do niego. Płoszył się. Do miski z karmą się zbliża, gdy ja się oddalam.

Pomoc dla czworonoga

Okoliczny mieszkańcy powiedzieli serwisowi, że zwierzę nie sprawia żadnych problemów:

Nie ma problemu z jego odchodami. On załatwia się poza terenem cmentarza.

Chcieli nawet postawić pieskowi budę pod płotem cmentarza. Jednakże zarząd nekropolii uznał to za niestosowne. Przynieśli mu więc legowisko, ale te szybko ktoś wyrzucił. Zimą czworonóg ukrył się przed mrozem w norze między mogiłami:

Nie ma innego wytłumaczenia: on tęskni za panem, dlatego czuwa tutaj, jak na posterunku.

– twierdzą bydgoszczanie, cytowani przez Gazetę Pomorską.

Podobne historie zdarzają się na całym świecie. Te przypadki pokazują, że zwierzęta również posiadają uczucia wyższe. Tak samo, jak ludzie, odczuwają ból fizyczny, ale również psychiczny.

Dziennik prosi o mailowy kontakt osoby, które znają psiego behawiorystę mogącego pomóc psu.

Źródła: pomorska.pl, goniec.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować