Na szyi miała łańcuch nie pozwalający jej odejść. Siedziała tak w pełnym słońcu całe dnie

Na świecie wciąż żyje dziesiątki zaniedbanych i wycieńczonych do granic możliwości psów, które zostały pozostawione bez niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania żywności i wody. Czasami te traumatyczne doświadczenia pozostawiają ślad na całym ich życiu, podczas gdy inne czworonogi wciąż pragną ludzkiej uwagi i miłości.

Ratownicy z SPCA w Teksasie znaleźli w sierpniu 14 psów, które „postanowiły zabawić się” kosztem jednego z czworonogów.

Udostępnij

Gdy Madeline Yeaman wkroczyła do akcji, wszystkie zwierzaki zaczęły skakać, żeby zwrócić na siebie uwagę. Wszystkie oprócz jednej suczki…

Wyczerpana i skrajnie odwodniona psina była na granicy życia i śmierci.

Udostępnij

Olbrzymi kołnierz na jej szyi był przymocowany do ciężkiego łańcucha, który drugim końcem został przypięty do starego samochodu. Zwierzak nie miał żadnego schronienia, aby mógł ukryć się przed parzącym w Teksasie słońcem.

Suczka była do tego stopnia wycieńczona, że nie miała siły się poruszać. Potrzebowała sporo czasu, aby zmusić ją do wstania.

Udostępnij

Ratownicy postanowili nie zwlekać i chwilę później byli już z nią u weterynarza.

Udostępnij

 „Przez jej żyły praktycznie nie przepływa krew” – powiedział lekarz.

Natychmiast została poddana leczeniu. Dostała również nowe imię – Gwen Stefani. Początkowo oczyszczono jej pękniętą, pełną pcheł skórę, przetoczono krew i oczywiście podano wodę i jedzenie.

Udostępnij

Z każdym dniem Gwen czuła się coraz lepiej. Po kilku dniach stała już o własnych siłach i nie była już tak letargiczna, jak wtedy gdy została znaleziona.

Pozdrawia każdego merdającym ogonem i uśmiechem charakterystycznym dla pit bulli. – dodają ratownicy.

W końcu suczka wróciła do zdrowia. Cieszy się każdym dniem i wieloma rzeczami, które większość zwierzaków uważa za oczywiste.

Udostępnij

Z pewnością niczego jej nie brakuje. Ma wokół siebie kochających ludzi, z którymi mogłaby się bawić całymi dniami. To niesamowite, jak bardzo zmieniło się jej życie.

Udostępnij

Dzisiaj Gwen jest bardzo szczęśliwym psem. Znalazła swój nowy dom, który pomógł jej zapomnieć o tym, co przeżywała w przeszłości.

Źródło: blog.theanimalrescuesite.com | Fotografie: SPCA Texas