×

Pierwszy lek na koronawirusa powstał w Polsce. Czy zostanie sprzedany koncernom?

Pierwszy lek na koronawirusa powstał w Polsce! Podczas konferencji prasowej w Lublinie oficjalnie ogłoszono, że Polska posiada pierwszy na świecie środek o udokumentowanym działaniu leczniczym, który zwalcza COVID-19. To prawdziwa sensacja!

Pierwszy lek na koronawirusa

Firma Biomed Lublin poinformowała o tym, że jako pierwsza na świecie opracowała skuteczny lek przeciwko koronawirusowi. Wyprodukowano już ponad 3 000 ampułek ze specyfikiem, a pierwsza partia wkrótce trafi do badań klinicznych. Czy to oznacza, że epidemia koronawirusa niebawem dobiegnie końca? To raczej mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, ile czasu i pieniędzy zajmują formalności umożliwiające zapoczątkowanie procesu wdrażania leku do sprzedaży.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej podzielił się z dziennikarzami cudowną informacją. Jak wynika z przeprowadzonych pod nadzorem prof. dr hab. Krzysztof Pyrcia badań, lek jest w stanie zwalczać koronawirusa. Jego działanie opiera się o powszechnie znane właściwości osocza ozdrowieńców, które posiada zdolność neutralizacji patogenu.

Sprawdziliśmy na polu walki, na ile ten preparat, czyli przeciwciała wyizolowane z krwi ozdrowieńców, faktycznie hamują zakażenie wirusem SARS-CoV-2, a na ile jest to preparat dezaktywności. Wyniki, które otrzymaliśmy, wskazują, że faktycznie mamy hamowanie wirusa na bardzo wysokim poziomie.

I co dalej?

Dr Czelej jest przekonany, że opracowany lek to pierwszy specyfik na świecie, który naprawdę działa.

Jako pierwsi na świecie mamy lek na Covid-19, który działa. Zawiera przeciwciała neutralizujące koronawirusa, czyli zabijające go.

Lek był już testowany, ale zanim trafi do użytku, czeka go długa droga. Spółka Biomed Lublin, która wyprodukowała pierwszą partię wkrótce wyśle lek do szpitali w Warszawie i Białymstoku. Tam substancja będzie testowana na pacjentach, znajdujących się w ciężkim stanie.

Niestety nie należy spodziewać się, że Polska wzbogaci się dzięki produkcji leku na masową skalę. Nie posiadamy zaplecza wystarczającego do produkcji medykamentów na skalę ogólnoeuropejską czy ogólnoświatową. W sytuacji, gdy okaże się, że lek jest skuteczny, prawdopodobnie receptura zostanie sprzedana jednemu z pochodzących zza granicy, gigantycznych koncernów farmaceutycznych.

Wynalezienie leku przeciwko COVID-19, to niejedyne odkrycie naukowe ostatnich dni. Zaledwie kilka dni temu badacze wyszczególnili nowy objaw koronawirusa, który jest charakterystyczny dla kobiet.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij