Pierwszy iPhone sprzedany na aukcji. Padła rekordowa kwota

  Pierwszy iPhone był dość skromnie wyposażony
  Pierwszy iPhone był dość skromnie wyposażony
  Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons

  27.03.2024 16:01

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Dom aukcyjny LCG Auctions ogłosił sprzedaż telefonu, który nie jest zwyczajnym urządzeniem, ale pierwszą wersją Apple iPhone, i to w limitowanej edycji. Cena, jaką osiągnął, jest nieziemska.

  Na rynku telefonów komórkowych obowiązuje zazwyczaj jedna zasada: nowsze modele są z reguły lepsze i droższe. Jednak niekiedy, podobnie jak w przypadku zabytkowych samochodów czy już kultowych modeli zegarków, telefony z minionych epok mogą także osiągać imponujące kwoty. Najlepiej dowodzi tego rezultat ostatniej aukcji, która właśnie dobiegła końca. Przedmiotem licytacji był pierwszy iPhone z 4 GB pamięci. A cena? Powala na kolana.

  iPhone 4 GB z pierwszej serii osiągnął na aukcji ogromną cenę. Kosztował krocie. W odniesieniu do pierwszej generacji iPhone'a, zainteresowanie budzi nie tylko samo urządzenie, ale również jego twórca. Chodzi rzecz jasna o Steve'a Jobsa - założyciela i długoletniego lidera Apple. Zmarły Jobs z pewnością mocno zapisał się w historii, bowiem to pod jego kierownictwem Apple wprowadziło na rynek takie urządzenia jak iPhone, iPod czy komputery Mac.

  Fakt, iż przedmioty należące do Steve'a Jobsa są pożądane przez kolekcjonerów, może potwierdzać inna aukcja. Za zawrotną kwotę ponad 100 tysięcy złotych (36 000 dolarów) znalazł nowego właściciela czek wystawiony przez Jobsa.

  iPhone 4 GB sprzedany na LCG Auctions - cena?

  W końcu iPhone 4 GB znalazł nabywcę za 130.000 dolarów. To sumuje się do ponad 517.000 złotych.

  W dzisiejszych czasach jego specyfikacja może wydawać się nieco śmieszna, lecz w 2007 roku iPhone 4 GB był przedmiotem zachwytu. Obecnie nawet niedrogie smartwatche czy interaktywne zabawki dla dzieci dysponują lepszymi parametrami. Pierwszy iPhone został wyposażony w procesor jednordzeniowy o skromnej mocy 412 MHz. Pamięć RAM wynosiła zaledwie 128 MB, a użytkownicy mieli do dyspozycji 4 lub 8 GB przestrzeni na własne dane.

  Ekran o przekątnej 3,5 cala i rozdzielczości 480 x 320 pikseli był w owych czasach nie tylko wyraźny, ale również komfortowy w obsłudze. Dzięki pojemnościowej warstwie ekranu nie trzeba było go "naciskać", wystarczyło jedynie dotknąć palcem.

  Pierwsza edycja iPhone'a została sprzedana za znaczną sumę. Telefon Apple z roku 2007 posiadał liczne niedoskonałości i pod wieloma względami nie dorównywał konkurencyjnym modelom, na przykład tym od Nokii. Należy jednak pamiętać, że w 2007 roku byliśmy jeszcze daleko przed erą smartfonów z Androidem. Wydaje się jednak, że specy

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także