×

Pierwszy film Friza wyciekł do mediów! Widać na nim, jak youtuber się zmienił

Pierwszy film Friza robi furorę w Internecie. I wcale nie chodzi o treść samego nagrania, lecz o jego wygląd sprzed niemal 10 lat! Najbogatszy youtuber w Polsce dorastał na oczach swoich fanów. To niesamowite, móc znowu zobaczyć, jaki był gdy zaczynał swoją przygodę na YouTube.

Kim jest Friz?

Friz to pochodzący z Krakowa Karol Wiśniewski, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. Prawdopodobnie nie ma osoby, która przeglądając media społecznościowe nigdy nie trafiła na jego kanał. Konto na YouTube utworzył 15 października 2010 roku. Osiem lat później założył grupę Ekipa, z którą zaczął nagrywać filmiki przypominające nieco internetowego Big Brothera.

Aktualnie kanał Friza na YouTube ma ponad 4 miliony subskrybentów, a jego profil na Instagramie – 2,5 miliona followersów! Według magazynu Forbes, to jeden z najbardziej wpływowych polskich influencerów. W rankingu wyprzedza go jedynie Robert Lewandowski.

Karol Wiśniewski jest nie tylko najpopularniejszym youtuberem w Polsce, ale również najbogatszym. Dzięki publikowaniu filmików w Internecie, których oglądalność w szybkim tempie zaczęła się zwiększać, a także przez swoją kreatywność i przedsiębiorczość Friz stworzył świetnie prosperujący biznes. Dodatkowy dochód czerpie ze sprzedaży ubrań, których jest współtwórcą. Zarobki młodego influencera w ubiegłym roku przekroczyły 10 mln zł!

Początki internetowej kariery Friza

W 2018 roku Friz stworzył Ekipę, z którą zaczął nagrywać filmy na YouTube. 8 marca 2019 roku rozpoczął cykl nagrań publikowanych codziennie przez cały rok, a dzień później poinformował swoich obserwatorów, że wraz ze znajomymi wprowadza się do domu pod Krakowem.

Jednak początki internetowej kariery Karola Wiśniewskiego wyglądały nieco inaczej. Influencer zaczynał od nagrywania krótkich filmików ze skateparków związanych z trikami na rolkach bądź deskorolce oraz z gry… Pokemon GO.

Pierwszy film Friza

Youtuber tworzy nagrania od 2010 roku, ale nie wszyscy kojarzą go z tamtego okresu. To dlatego, jeden z pierwszych filmów Friza, który pojawił się w sieci wzbudził tak wielkie poruszenie. I bynajmniej nie ze względu na treści, jakie wtedy prezentował, lecz z powodu wyglądu. Trudno nie zauważyć jego metamorfozy – zarówno fizycznej, jak i mentalnej.

Na nagraniu sprzed kilku lat, które wyciekło do mediów, Friz dzieli się z fanami dobrymi wiadomościami. Po zablokowaniu, z nieznanych nikomu przyczyn, jego konta na YouTube, w końcu dostał “unbana”. Youtuber nie krył swojej radości, a przy okazji podziękował wszystkim, którzy pomogli mu wrócić na stary kanał.

Uwadze internautów nie umknął ani wygląd Wiśniewskiego z czasów, gdy zaczynał regularnie publikować filmy w sieci, ani jego sposób wypowiadania się. Rozpoczęły się porównania Friza – tego, jak wygląda i zachowuje się teraz, a jaki był kilka lat temu. W komentarzach można przeczytać “jak nieśmiały”, “jaki młodziutki”. Trudno się z tym nie zgodzić, bo Friz nie tylko zmienił fryzurę i kolor włosów, ale wydoroślał i niewątpliwie nabrał doświadczenia przed kamerą.

Influencer nie przypominał wtedy Karola, jakiego znamy teraz. Zmienił się nie do poznania! Zresztą oceńcie sami…

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować