×

Puszczanie bąków może być sexy, a wszystko to poparte jest naukowymi faktami. Koniec z tabu w związku!

Pierdzenie jest sexy. Brzmi jak kiepski żart, prawda? Ale taka jest prawda! Głośno sam sobie zadasz pytanie: „No, ale jak to? Przecież za każdym razem, gdy coś takiego się komuś przytrafi, to dana osoba ma ochotę zapaść się pod ziemię”. Niektórzy są jeszcze w stanie zrozumieć, że 'psuć powietrze' można w towarzystwie najlepszego kumpla lub przyjaciółki, ale żeby robić to przy swoim partnerze?! Okazuje się, że powinniśmy robić to regularnie, ponieważ ma to dobry wpływ na naszą relację.

Tak, wiemy. Brzmi to kosmicznie i absurdalnie, ale tak to wygląda. Panowie na pewno będą zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Gorzej na pewno zniosą to panie.

Stwierdzenie, że pierdzenie jest sexy pochodzi od psycholog Leah DeCesare z amerykańskiego stanu Rhode Island, która napisała książkę o relacjach i rodzicielstwie. Według niej nie ma absolutnie sensu ukrywać swojej natury przed partnerem. Dzięki temu rośnie zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Pokazujemy tym samym także, że czujemy się swobodnie i robimy to tak naturalnie jak inne czynności (śmiech, płacz, jedzenie), które także mogą być bardzo osobiste. Szczególnie ważne w tym temacie jest stanowisko kobiet. Ich krok w kierunku tej otwartości jest istotny.

Unikatowa propozycja sprzedaży

Płeć piękna traktowana jest jako ta delikatna i krucha i właśnie w ten słodki sposób chce się prezentować. Nie bierze pod uwagę pierdzenia… a szkoda! Bo właśnie dzięki tej czynności pokazujemy komuś, że jest naszym kumplem. W końcu związek powinien być na wyższym poziomie niż reszta relacja. To miłość, ale powinna mieć swoje przywileje, które znane są tylko parze. Właśnie z tego powodu nikt z nas nie pierdzi publicznie, prawda?

Żart, który zrozumiecie tylko Wy

Jeśli będziecie potrafili się z tego śmiać, a nie zamienicie pierdnięcia w wojnę, to znaczy, że macie podobne poczucie humoru i dystans do siebie. To sytuacja, o której będziecie wiedzieć tylko Wy. Takie rzeczy wzmacniają relację!

Żadnych tajemnic

Jeśli ktoś odważy się przy Tobie na gazy, nie będzie mieć już żadnych oporów w dzieleniu się wszelkimi informacjami i historiami. Wasz związek wkroczy na zupełnie nowy etap.

Pierdzenie jest sexy

To brzmi bardzo absurdalnie, ale ekspertka stanowczo twierdzi:

Jest to bardzo osobista kwestia, która sprawia, że jesteśmy jeszcze bliżej naszego partnera. Gdy Twój facet przychodzi do domu spocony lub Twoja kobieta nie ma dziś makijażu, czy Wam to przeszkadza? Wydaje mi się, że większość docenia to, że ukochana osoba potrafi się tak otworzyć. To fragment prywaty, która wyraża nieskrępowaną osobowość i właśnie to jest bardzo sexy. To jak branie wspólnie prysznica lub posługiwanie się tym samym widelcem w trakcie posiłku.

Kogo przekonały te fakty do większej otwartości w związku?

Może Cię zainteresować