×

79-latka zostawiła w autobusie 14 tysięcy złotych. Pieniądze szybko znalazły nowego właściciela

Starsza pani z Gorzowa Wielkopolskiego odkładała pieniądze, by przeprowadzić remont domu. Bankom jednak nie ufała i gotówkę trzymała w domu. W końcu uzbierane 14 tysięcy złotych postanowiła przekazać siostrzenicy, bo „tak bezpieczniej”.

Staruszka spakowała pieniądze do torby i autobusem pojechała do córki siostry

Do siostrzenicy było tylko kilka przystanków. Wszystko szło jak po maśle, kiedy jednak 79-latka wysiadła, zorientowała się, że zapomniała torby z pieniędzmi. Roztargniona emerytka wszystkie oszczędności zostawiła na siedzeniu w autobusie.

Zrozpaczona kobieta rzuciła się do drzwi pojazdu, pukała, by kierowca otworzył drzwi, jednak na próżno

Torba w międzyczasie znalazła nowego właściciela. Bezdomny z radością ją przygarnął i wysiadł na następnym przystanku, udając się do pobliskiego hotelu. Siostrzenica 79-latki zgłosiła sprawę na policję i funkcjonariuszom szybko udało się odnaleźć 45-letniego mężczyznę.

Udało się odzyskać 11 tysięcy, a bezdomny usłyszał zarzut kradzieży, do którego zresztą się przyznał

Starszej kobiecie pieniądze zostały zwrócone, a 45-letniemu złodziejowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawna akcja możliwa była dzięki nagraniom z monitoringu.

14 TYS. ZŁOTYCH ZOSTAŁO W AUTOBUSIE – SKRADZIONE PRZEZ BEZDOMNEGO, ODZYSKANE PRZEZ KRYMINALNYCH

14 TYS. ZŁOTYCH ZOSTAŁO W AUTOBUSIE – SKRADZIONE PRZEZ BEZDOMNEGO, ODZYSKANE PRZEZ KRYMINALNYCHKryminalni z Komisariatu II Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 45-letniego bezdomnego, który ukradł torebkę pozostawioną wcześniej przez 79-latkę w autobusie. Kobieta wiozła w niej blisko 14 tys. zł. przeznaczonych na remont mieszkania. Gdy zorientowała się, że zapomniała torebki, próbowała zatrzymać odjeżdżający autobus, lecz nieskutecznie. Policjanci dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom operacyjnym odzyskali większość pieniędzy, a 45-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.79-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego przez dłuższy okres odkładała pieniądze przeznaczone na remont mieszkania. W efekcie udało jej się uzbierać blisko 14 tysięcy złotych. Obawiając się trzymać tak wiele pieniędzy w domu, postanowiła przekazać je na przechowanie swojej siostrzenicy. W sobotę (17 marca) 79-latka wsiadła do autobusu i udała się kilka przystanków dalej. Wysiadając, przez swoją nieuwagę, zostawiała torebkę na siedzeniu. Gdy będąc już na zewnątrz zorientowała się, że nie ma jej przy sobie, próbowała zatrzymać odjeżdżający autobus, lecz nieskutecznie. Zrozpaczona kobieta poszła do swojej siostrzenicy opowiadając o całej sytuacji, a następnie na Komisariat II Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Policjanci od razu zajęli się sprawą i przystąpili do działania. Szybko zabezpieczony został monitoring z autobusu, na którym doskonale widać przebieg całego zdarzenia. Gdy kobieta wysiadła, na jej miejsce usiadł mężczyzna, zabrał torebkę i wysiadł na kolejnym przystanku. Kryminalni w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mężczyzna ten jest bezdomny i mógł udać się do jednego z gorzowskich hoteli. Tak też się stało. Policjanci sprawdzając poszczególne hotele, poinformowani zostali przez pracownice jednego z nich, że rozpoznaje ona podejrzanego mężczyznę. Miał on aktualnie wynajmować u nich pokój. Kryminalni sprawdzili ten fakt i dotarli do 45-letniego mężczyzny, który zdążył wydać już część pieniędzy. Na szczęście większość, bo ponad 11 tysięcy złotych, zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Bezdomny mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczone pieniadze zostały zwrócone 79-latce, która była bardzo wdzięczna funkcjonariuszom za zaangażowanie i trud włożony w pracę nad jej sprawą.Źródło: st. sierż. Mateusz SławekZespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Opublikowany przez Lubuska Policja Wtorek, 27 marca 2018

Polecane

Może Cię zainteresować