×

Pielęgniarka założyła kostium kąpielowy! Dostała naganę za nieodpowiedni strój

Pielęgniarka w kostiumie kąpielowym niewątpliwie rozbudziła wyobraźnię wielu pacjentów. Pomimo że nosiła go pod medycznym strojem ochronnym i tak dostała naganę. Powód? Ubiór był przezroczysty.

Odpowiednia ochrona

Personel medyczny codziennie zmaga się z pandemią koronawirusa. Lekarze i pielęgniarki nieustannie narażają swoje życie i zdrowie, aby pomóc pacjentom zakażonym koronawirusem. Jednak mimo realnego zagrożenia, wielu pracowników służby zdrowia decyduje się na dodatkowe godziny w pracy, aby nie opuszczać chorych w potrzebie.

Wszystkie osoby, które przebywają na terenie szpitali (szczególnie jednoimiennych) zobowiązane są nosić kombinezony, maseczki bądź przyłbice. Ma to za zadanie niwelować ryzyko zakażenia oraz dbać o bezpieczeństwo personelu. Jednak wielogodzinna praca w takim stroju może być męcząca. Ostatnio przekonała się o tym pielęgniarka, która trafiła na ostry dyżur po całym dniu pracy.

Pielęgniarka w kostiumie kąpielowym

Portal Tulskije Nowost donosi o innym przypadku. Jeden z ich czytelników wysłał zdjęcie ze szpitala zakaźnego. Widać na nim pielęgniarkę, która wykonuje rutynowe czynności. Co jednak tak zbulwersowało władze centrum medycznego w Tule? Otóż specyficzny strój kobiety.

Pracownica służby zdrowia ma założone rękawiczki i maseczkę ochronną, specjalne okulary oraz kombinezon, a po nim… dwuczęściowy kostium kąpielowy. Strój ochronny jest bowiem na tyle przezroczysty, że dokładnie widać atrakcyjną figurkę pielęgniarki.

Kobieta wyjaśniła mediom, że w kombinezonie jest zawsze bardzo gorąco, dlatego dla wygody postanowiła założyć pod niego kostium. Nie miała przy tym pojęcia, że strój jest aż tak przejrzysty.

Czytelnik, który podesłał zdjęcie zaznaczył, że pacjenci wcale nie byli zbulwersowani takim ubiorem. Jednak władze były innego zdania i pracownica dostała upomnienie o „nieprzestrzeganiu wymagań dotyczących odzieży medycznej” i tym samym „nieodpowiednim ubraniu w miejscu pracy”.

Sojusz Lekarzy postanowił interweniować w sprawie pielęgniarki. Jak uważają, pretensje kierowane do pracownicy nie są uzasadnione, albowiem odzież ochronna widoczna na zdjęciu najprawdopodobniej została wykonana z polietylenu. Tak więc ubiór dostatecznie nie chronił kobiety:

Zwracać uwagę trzeba nie na jej kostium kąpielowy, a na to, że strój nie spełnia norm.

– powiedziała w środę szefowa Sojuszu Lekarzy Anastazja Wasiljewa.

Jak podkreśliła, stroje chroniące przed zakażeniem nie są przezroczyste i powinny być wykonane z innego materiału niż widoczny na zdjęciu.

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.dziennik.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij