×

6 sposobów, które pozwolą Ci zadbać o piękny wygląd podczas snu. Każda kobieta powinna je znać.

Mało kto wie, że noc jest najlepszym okresem do przeprowadzania… kosmetycznych zabiegów! Wykorzystaj więc ten czas nie tylko do regeneracji, ale również do poprawy wyglądu swojej skóry.

Oto kilka cennych rad, które pomogą Ci o siebie zadbać, podczas gdy Ty będziesz sobie słodko spała.

Nałóż na twarz maskę z aloesu

Sok z aloesu pomaga oczyścić skórę, pozbyć się wyprysków, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju cery. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią maskę dla skóry tłustej, suchej lub neutralnej. Najlepiej stosować to rozwiązanie 2 razy w tygodniu.

Nałóż pod oczy maskę bogatą w witaminę E

Skóra pod oczami jest sucha, cienka i bardziej podatna na zmarszczki. Aby zapobiec jej przedwczesnemu starzeniu się, nanieś w okolice oczu maseczkę z witaminą E przed pójściem spać. Bez problemu możesz ją kupić w aptece. Dodaj odrobinę oleju rybnego lub oliwy z oliwek dla uzyskania lepszego efektu.

Należy uważać na potencjał witaminy E i używać jej tylko kilka kropel – stosowanie jej w zbyt dużych ilościach może powodować obrzęk i podrażnienia. Korzystaj z tego rozwiązania raz w tygodniu.

Nanieś olej rycynowy na rzęsy i brwi

Dokładnie umyj starą szczoteczkę i zanurz ją w oleju rycynowym. Rozprowadź go po rzęsach i brwiach, aby rosły szybciej i były gęstsze. Czynność możesz powtarzać każdej nocy.

Nanieś olej kokosowy na usta

Olej kokosowy sprawdza się świetnie w przypadku suchych warg. Wchłania się przez długi czas, dlatego najlepiej jest nałożyć go przed pójściem spać, a Twoje usta Ci za to podziękują. Możesz wykorzystać w tym celu czysty olej kokosowy lub nanieś maskę, która zawiera go w swoim składzie.

Nawilżanie włosów

Główną przyczyną, dla której Twoje włosy się elektryzują jest brak wilgoci. Istnieje wiele sprayów i serum do nawilżania włosów, ale można im pomóc w znacznie prostszy sposób. Wszystko czego potrzebujesz to ocet jabłkowy, woda i rozpylacz.

Pozbądź się szorstkiej skóry na nogach

Lato tuż, tuż, a więc to ostatni dzwonek na to, aby zadbać o swoje stopy. Wykorzystaj w tym celu oliwę z oliwek lub olej kokosowy.

  • Wyszoruj pięty i wytrzyj je, aby były suche
  • Wmasuj w stopy oliwę z oliwek lub olej kokosowy, ubierz bawełniane skarpetki i połóż się spać.
zamknij