×

Pentagon sfilmował UFO. Nagrania opublikowano na stronach Departamentu Obrony

Pentagon sfilmował UFO! Nagrania opublikowano na stronach Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych i potwierdzono ich autentyczność. Filmy powstały między 2004 a 2015 rokiem i już wcześniej krążyły po Internecie, ukazując niezidentyfikowane obiekty latające. Dlaczego dopiero teraz zdecydowano się na komentarz w tej sprawie?

Pentagon sfilmował UFO

Spiskowe teorie dotyczące regularnego nawiedzania przez kosmitów terytorium Stanów Zjednoczonych stały się częścią amerykańskiej tradycji. Powstało na ten temat wiele filmów i seriali, z kultowym „Z Archiwum X” na czele. Wiele rzekomych zjawisk nadprzyrodzonych okazało się ostatecznie mistyfikacjami, jednak ciągle nie brakuje w USA osób upierających się, że widziało UFO na własne oczy, a nawet takich, którzy twierdzą, że zostali zabrani przez kosmitów do ich statku i poddani bolesnym eksperymentom.

Okazuje się, że słabość kosmitów do Amerykanów, nakazująca regularne wizyty na terytorium ich kraju, zyskała właśnie oficjalne potwierdzenie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Pentagon postanowił po ponad dekadzie oficjalnie skomentować filmy nagrane między listopadem 2004 roku a styczniem 2015 ukazujące niezidentyfikowane obiekty latające.

Nie wiadomo, dlaczego dopiero teraz, skoro filmiki krążą po Internecie od dobrych 10 lat, a New York Times już w 2017 ujawnił, że Pentagon wydaje co roku 22 miliony dolarów na ściganie UFO. Może chodziło o odwrócenie uwagi publicznej od kłopotów związanych z koronawirusem…?

Departament Obrony USA potwierdza autentyczność

Chociaż co jakiś czas z różnych części świata dobiegają informacje na temat dziwnych obiektów latających, niepodobnych do niczego, co zbudował człowiek, do tej pory żadna rządowa instytucja nie potwierdziła autentyczności tych doniesień.

Natomiast Pentagon zdecydował się pójść na całość i oświadczył, że nagrane między 2004 a 2015 rokiem filmiki są autentyczne, a ujawnienie tej informacji jest możliwe, gdyż filmy nie ujawniają „żadnych danych wrażliwych”. Swoją drogą, ciekawe, czyich…

Na pytanie, dlaczego teraz, Departament Obrony Stanów Zjednoczonych rozbrajająco oświadczył, że „chciał uciąć spekulacje”.

Zobaczcie nagranie. Warto było czekać?

Źródła: wyborcza.pl, www.youtube.com

Może Cię zainteresować