×

„Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła” argumentuje ksiądz w rozmowie o aborcji

Zarówno aborcja, jak i pedofilia to dwa kontrowersyjne tematy, które często pojawią się w rozmowach z udziałem Kościoła. Wielu duchownych rości sobie prawo do wyrażania opinii na temat życia kobiet i tego czy mają prawo do swojego ciała. Mimo że tematy są kompletnie niezwiązane ze sobą, jeden z księży w wywiadzie postanowił – nie wiedzieć czemu – porównać te dwie kwestie.

Tym razem jeden ze znanych amerykańskich księży, Richard Bucci, posunął się za daleko mówiąc, że pedofilia jest lepsza od aborcji, bo „jeszcze nikogo nie zabiła”. Skandaliczne słowa duszpasterza wywołały falę krytyki.

Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła

Rozmowy na temat pedofilii i aborcji toczą się na całym świecie. Temat stał się głośny również ze względu na wypowiedź jednego z księży w rozmowie z dziennikarką. Stwierdził on, że:

Przecież nie można porównywać moralnie tych dwóch kwestii – aborcji oraz pedofilii. Pedofilia nikogo nie zabija. A aborcja – owszem.

Gdyby tego było mało, dorzucił lakoniczne wyjaśnienie:

Jeśli niewinne dziecko w łonie matki nie zasługuje na życie, to życie w ogóle staje się bezwartościowe.

Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła
Pixabay

Ofiary oburzone

Wypowiedź księdza wzbudziła ogólne oburzenie. Pojawiło się wiele wściekłych głosów krytykujących jego postawę. Jedna z ofiar pedofilii zgłosiła się do stacji CBS, ponieważ słowa księdza niesamowicie ją zraniły.

Kiedy mówi, że pedofilia nie zabija ludzi, cóż, najwyraźniej nie rozumie. Powinien był przyjść do budynku państwowego i wysłuchać zeznań, ponieważ jest wiele ofiar, których już nie ma wśród nas. Te zranione głosy, które słyszałam – ukradli im dzieciństwo. Praktycznie zniszczyli życie. A teraz słyszymy, są szczęściarzami, ponieważ oni wciąż żyją!

Debata społeczna

Przedstawicielka państwowa Julie Casimiro powiedziła w oświadczeniu dla CBS:

Kościół katolicki musi spojrzeć na siebie i dlaczego zamykają kościoły i tracą wyznawców. Być może dlatego, że ostatnie oświadczenie ks. Bucciego brzmiało: „Nikt nigdy nie umarł na pedofilię”

Rzymskokatolicka diecezja „Bożej Opatrzności”, w której posługę pełni ksiądz nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. W końcu, Carolyn Cronin, rzeczniczka diecezji, wyjaśniła, że kościół katolicki podaje szczegółowe instrukcje dotyczące sakramentów, ale jak mówi:

Ostatecznie pastor ma obowiązek wprowadzenia ich w swojej parafii, zgodnie z prawem kościelnym. Ponieważ Kościół powierza każdemu pastorowi obowiązek nauczania, uświęcania i kierowania swoją parafią. Codzienne decyzje duszpasterskie i administracyjne podejmowane są na szczeblu lokalnych parafii.

Co sądzicie o wypowiedzi księdza? 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: bezprawnik.pl, www.theguardian.com, www.wykop.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij