×

Jej mąż popełnił poważny błąd. Ich córka prawie przypłaciła go życiem

Mama 6-letniej dziewczynki ciężko rannej w wypadku samochodowym apeluje do innych rodziców, by zawsze odpowiednio zabezpieczali swoje dzieci w foteliku. Shelly Martin z Richmond w stanie Wirginia nie ma wątpliwości, że właściwe zadbanie o to, ratuje najmłodszym życie.

„Odpowiednie zamocowanie fotelika i włożenie dobrze do niego dziecka zajmuje dosłownie kilka sekund. Warto o tym pamiętać!”

Córka Martiny, Samantha Swartwout, nie siedziała w foteliku samochodowym, ale była zapięta pasami tak jak dorosły człowiek. Dziewczynka 17 września jechała z tatą autem i właśnie wtedy doszło do tragedii.

Córka Martiny, Samantha Swartwout, nie siedziała w foteliku samochodowym, ale była zapięta pasami tak jak dorosły człowiek

Jej ojciec po prostu zapomniał fotelika i Samantha wyskoczyła z pasa bezpieczeństwa. Kiedy jego samochód skręcił z drogi i wjechał w drzewo, pas bezpieczeństwa wbił się w brzuch Samanthy. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń w czasie wypadku; uszkodzone narządy wewnętrzne, liczne złamania i uraz głowy.

Dr Charles Bagwell, przewodniczący chirurgii dziecięcej w szpitalu dziecięcym w Richmond w VCU, który leczył Samantę, powiedział: „Pas bezpieczeństwa działa prawie jak nóż, dlatego w przypadku gdy jest źle założony, może dojść do tragedii”.

Po trzech tygodniach w szpitalu Samantha wróciła do domu. Potrzebuje kolejnej operacji, aby całkowicie wrócić do pełnej sprawności

Moja córka przez nasze lenistwo tak cierpi… Tyle rzeczy ją ogranicza, a mnie pęka serce. Tak nie powinno być. Nie może się normalnie bawić, ma problem z pochylaniem się i innymi czynnościami, które wykonuje się w czasie zabawy.

Sami zwykle siedzi w foteliku samochodowym, dzięki czemu pas bezpieczeństwa może prawidłowo spoczywać na ciele. Pas biodrowy musi być osadzony na kościach biodrowych, podczas gdy uprząż przechodzi przez ramię i przez klatkę piersiową. Bez fotelika pas podnosi się i przechodzi przez żołądek. Oznacza to, że jeśli nastąpi wypadek, co miało miejsce w naszym przypadku, pas nie ratuje dziecka i dochodzi do obrażeń

Dziś Shelley wie, że za każdym razem będzie umieszczać dziecko na foteliku. Nie zbagatelizuje tego…

Korzystanie z fotelików i podwyższeń zmniejsza ryzyko śmierci o 71 procent w czasie wypadku. Dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, foteliki podwyższone zmniejszają ryzyko poważnych obrażeń o 45 procent, w porównaniu do samych pasów bezpieczeństwa. W przypadku Samanthy prawidłowe ułożenie pasów mogłoby uchronić ją od tego przez co musiała przechodzić po wypadku.

Leczenie Samanthy było kosztowne, dlatego rodzice poprosili o pomoc ludzi

Internautów poruszyła ich historia i udało się uzbierać pieniądze na leczenie 6-latki. Rodzice chcą także cały czas podnosić świadomość na temat tego, jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie jazdy: „Nie chodzi o takie pozorne bezpieczeństwo, ale o takie, które naprawdę zabezpiecza Twoje dziecko”.

To tylko kilka sekund więcej, a może uratować życie. Pamiętajmy o tym!

Może Cię zainteresować

zamknij