×

Awaryjne lądowanie samolotu! Pilot zgłosił, że 35-letnia pasażerka ma bombę w torbie

Pasażerka z bombą znalazła się w samolocie i zagroziła obsłudze! Twierdziła, że ma ze sobą materiały wybuchowe i nie zawaha się ich użyć!

Pasażerka z bombą w samolocie

Na lotnisku Domodiedowo samolot pasażerski linii lotniczej S7 wylądował w trybie pilnym, podróżując z Symferopola do Moskwy. Piloci zgłosili na ziemię, że jeden z pasażerów groził wysadzeniem samolotu, na pokładzie którego znajduje się 195 osób!

Z powodu tymczasowego zakazu odlotów na liniach nagromadził się korek z liniowców. Według nieoficjalnych danych kobieta zablokowała przejście między rzędami. W jej rękach była torba. Powiedziała głośno, że ma w niej urządzenie wybuchowe i nie pozwoliła członkom załogi oraz innym pasażerom zbliżyć się do niej. Jednocześnie nie przekazała żadnych żądań.

Zatrzymana terrorystka

Każdy taki przypadek traktowany jest priorytetowo i postawiono na nogi odpowiednie służby. Kilkanaście minut temu według informacji z Interfax.ru 35-letnia kobieta została zatrzymana.

W torbie pasażerki znajdowały się tylko jej rzeczy osobiste. Na pokładzie samolotu nie znaleziono materiałów wybuchowych, którymi szantażowała obsługę. Nie było też żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów.

Z kolei załoga samolotu potwierdziła, że pasażerka mocno nadużywała alkoholu i upiła się w trakcie lotu.

Nieoficjalnie wiadomo, że zatrzymana 35-latka ma problemy psychiczne i ​​zostanie wysłana na badania toksykologiczne oraz psychiatryczne.

Serwis prasowy Domodiedowo Interfax potwierdził zaistnienie incydentu. Firma odpowiedzialna za lot S7 przekazała Interfaxowi, że samolot wylądował bezpiecznie.

Załoga działała zgodnie z instrukcjami, pasażerkę zabrali pracownicy organów ścigania i służb ratunkowych lotniska. Nikomu nic się nie stało.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.radiozet.pl, biznes.wprost.pl, www.interfax.ru, www.interfax.ru
Fotografie: Twitter, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować