×

Nowy park na Bielanach o powierzchni ponad 3 hektarów. W planach budowy spore modernizacje

Potwierdzono, że Park na Bielanach czeka gruntowna modernizacja. Całość kosztować ma kilka milionów złotych i ma odmienić wygląd całego skweru.

Inwestycje w jednej z dzielnic Warszawy

Burmistrz Dzielnicy Bielany w Warszawie Grzegorz Pietruczuk ogłosił, że ruszyła modernizacja Skweru im. J. Jarnuszkiewicza przy ul. Perzyńskiego. Całość przedsięwzięcia ma kosztować 3 miliony złotych a wykonawcą jest firma Palmett. Ma ona zakończyć wszystkie działania modernizacyjne do końca października, bieżącego roku.

To nie jedyna planowana inwestycja. W okolicy znajduje się także Park Herberta, który czeka na rozstrzygnięcie przetargu. Oferty złożyło osiem firm i obecnie trwa ocena formalna zgłoszeń. Limit dla wykonawcy ustawiono na 330 dni na od momentu jej podpisania umowy. Co czeka mieszkańców po modernizacji skweru?

Park na Bielanach modernizacja

Grzegorz Pietruczuk opisał bardzo dokładnie na facebooku czego mogą się spodziewać mieszkańcy dzielnicy. Zaplanowano nowe chodniki, zamontowane kosze na śmieci oraz odchody psów. Pojawią się także nowe ławki a modernizacja zapewni także kurtynę wodną. Planowana jest na powierzchnię 200 m2 z płyty granitowej, rozpocznie się także budowa siłowni plenerowej i strefy Street Workout.

Nie zapomniano także o kwestiach przyrody. Drzewa zostaną poddane zabiegom pielęgnacyjnym i znajdzie się miejsce dla dzikich zwierząt:

Skwer im. J. Jarnuszkiewicza jest zaprojektowany tak, aby zwiększyć różnorodność siedlisk, a w konsekwencji wzmocnić ich potencjał biocenotyczny. Polega to m.in. na wyznaczeniu stref „dzikiej przyrody” gdzie natura rządzi się swoimi prawami, a zwierzęta mają swoją enklawę. W tych przestrzeniach zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w minimalnym stopniu.

Jak wam się podoba projekt i zamysł nowego parku na Bielanach?

Może Cię zainteresować

zamknij