×

Papież Franciszek jest w szpitalu! Przejdzie zabieg na uchyłkowatość okrężnicy

​Papież Franciszek udał się do kliniki Gemelli na planowany zabieg chirurgiczny. Taki komunikat wydało biuro prasowe Watykanu.

Papież w szpitalu. Co się stało?

Jak informuje rzecznik prasowy, Papież Franciszek udał się na zabieg związany z objawową uchyłkowatością okrężnicy. Na ten moment nie jest powiedziane, jaka dokładnie będzie to operacja oraz kiedy zostanie wykonana. Na takie oświadczenie, wierni będą musieli poczekać.

Głowa Kościoła trafiła do kliniki „Gemell”, która znajduje się w Rzymie. Tam prawdopodobnie zostanie poddany zabiegowi chirurgicznemu.

W młodości Franciszek miał ciężką chorobę płuc

Wspominał o niej w swojej książce „Powróćmy do marzeń”. Dokładnie pamięta dzień, w którym został zabrany do szpitala.

„Kiedy potężnie zachorowałem w wieku dwudziestu jeden lat, po raz pierwszy doświadczyłem ograniczenia, bólu i samotności. Zmieniło to sposób, w jaki postrzegałem życie. Przez wiele miesięcy nie wiedziałem, kim jestem i czy przeżyję. Nawet lekarze nie mieli pojęcia, czy z tego wyjdę. Pamiętam, jak przytulałem mamę i prosiłem: „Po prostu powiedz mi, czy umrę”. Byłem wtedy na drugim roku seminarium diecezjalnego w Buenos Aires, przygotowując się do kapłaństwa.

Myślał, że to zwykła grypa. Okazało się, że w jego płucach znajdowała się woda. Lekarze musieli usunąć jeden płat, by uratować mu życie.

Posłuchaj przemówienia Papieża o Polakach

Może Cię zainteresować

zamknij