×

„Pacjentka 31” zaraziła koronawirusem 15 osób! Wszyscy należeli do grupy religijnej

„Pacjentka 31” zaraziła koronawirusem 15 osób! Może się okazać, że za sprawą kobiety, zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa w Korei Południowej zatoczy jeszcze szersze kręgi.

Tajemnicza „pacjentka 31” była 31 osobą, u której w Korei Południowej wykryto wirusa.

Kim jest „Pacjentka 31”

„Pacjentka 31” to 61-letnia kobieta, mieszkanka Daegu, która przebywała w szpitalu w dniach 7-17 lutego.

Przed diagnozą, potwierdzającą, że pacjentka jest zakażona koronawirusem, kobieta prowadziła aktywne życie. Uczestniczyła m.in. w nabożeństwach religijnych w społeczności kościelnej Shincheonji Church of Jesus the Temple of the Tabernacle of the Testimony.

„Pacjentka 31” zaraziła koronawirusem 15 osób!

Jak się okazało, wkrótce wśród innych osób, które towarzyszyły kobiecie podczas uroczystości, pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem.

Zachorowała także inna kobieta, która miała kontakt z „pacjentką 31” w szpitalu.

Niestety lekarze przypuszczają, że zarażonych przez kobietę może być znacznie więcej! Droga zakażenia „pacjentki 31” nie jest jasna. Kobieta nie podróżowała za granicę, a według południowokoreańskich służb medycznych, nie miała również kontaktu z żadną z osób, u których wcześniej wykryto infekcję.

Liczba chorych ciągle rośnie

Za sprawą „pacjentki 31”, liczba chorych w Korei Południowej wzrosła już do 51. Kościół Shincheonji Church of Jesus the Temple of the Tabernacle of the Testimony wydał oświadczenie, w którym zachęca, by osoby, które odwiedziły świątynię w ostatnim czasie, poddały się testom na obecność koronawirusa.

Epidemia szaleje w Azji, ale wirus przeniósł się już na inne kontynenty. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd sześć zgonów: dwa w Hongkongu i po jednym w Japonii, Francji, na Filipinach i na Tajwanie.

Z powodu zarażenia, według najnowszych danych, zmarło ponad 2 tys. osób, a chorobę zdiagnozowano u ponad 75 tys.

Pacjentka 31 zaraziła koronawirusem 15 osób
Twitter
Pacjentka 31 zaraziła koronawirusem 15 osób
Twitter

 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij