×

Pacjent zero ma nawrót gorączki i twierdzi, że lekarze walczą o jego zdrowie. Są to nowe fakty w sprawie jego stanu zdrowia, wbrew początkowym przekonaniom, że wydobrzał i miał opuścić szpital.

Pacjent zero ma nawrót gorączki

Kilka dni temu pojawił się wywiad z polskim pacjentem zero. Okazał się nim 66-letni pan Mieczysław, który zaraził się chorobą COVID-19 w trakcie powrotu autobusem z Niemiec. Poinformował on w rozmowie z Wirtualną Polską, że ma obecnie nawrót gorączki, jednak nie traci on optymizmu:

Powróciła. Mam znowu 39,3 stopnia. Dostaje mnóstwo leków i lekarze robią wszystko, aby zbić gorączkę. Albo się przeżyje, abo się nie przeżyje. Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Dostaję takie leki, jakie mam dolegliwości. Na ból głowy, na ciśnienie, na kaszel… Do tego dochodzą kroplówki.

Rzecznik szpitala przekazała WP, że pacjent znajduje się w dobrym stanie i nie potwierdza, że ma gorączkę.

Po wyzdrowieniu pan Mieczysław nie ma sprecyzowanych planów co do przyszłości, ale wspomina, że chciałby wyjechać za granicę. Dlatego zastanawia się nad sprzedażą całego majątku i wyjazdem do Niemiec do rodziny.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia informowało, że przypadki koronawiursa pojawią się w Polsce i służby zrobią wszystko, aby zminimalizować jego skutki. Na dniach otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenia o kolejnych przypadkach. Wczoraj potwierdzono nowe przypadki zakażeń COVID-19: w Raciborzu, Warszawie i Wrocławiu. Kolejny przypadek został zdiagnozowany w Krakowie.

Choroba COVID-19 pojawiła się już w praktycznie każdym kraju Unii Europejskiej i obecnie odbywanie podróży za granicę nie jest najlepszym wyjściem. Każdy wyjazd niesie bowiem ryzyko zarażenia, bowiem drobnoustroje mogą być niebezpieczne nawet na powierzchniach i utrzymywać się na nich kilka dni.

Na całym świecie obecnie zdiagnozowano 110 tys. przypadków zarażenia się koronawirusem. W wyniku choroby zmarło 3831 osób, zaś 62396 pacjentów zostało uznanych na uleczonych.

Mieczysław Opałka

Źródła: polskatimes.pl, www.planeta.pl, www.wp.pl, www.se.pl, www.rynekzdrowia.pl

Może Cię zainteresować