×

Pacjent wypadł z karetki podczas transportu do szpitala. Nagranie z Ukrainy szokuje

Co tam się wydarzyło?! To jedyne słowa, które przychodzą nam na myśl, kiedy naszym oczom ukazało się nagranie zarejestrowane na Ukrainie. Kierowca jadący do Nowomoskowska zarejestrował na krótkim materiale, jak na jego oczach pacjent wypadł z karetki pogotowia. Mężczyzna początkowo sprawiał wrażenie, jakby wypadek był dla niego śmiertelny. Nie mniej jednak po chwili okazało się, że przeżył upadek z jadącego pojazdu. Chwilę później został przetransportowany do szpitala – tym razem w asyście policji.

Pacjent wypadł z karetki

Do sytuacji, która nigdy i nigdzie nie powinna mieć miejsca, doszło w ubiegłym tygodniu niedaleko Nowomoskowska na Ukrainie. Jadący w kierunku wspomnianej miejscowości mężczyzna nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy zarejestrował na kamerze samochodowej moment, w którym z ambulansu wypada przewożony pacjent. Gdy tylko upadł na ulicę, sprawiał wrażenie martwego. Na szczęście po chwili okazało się, że upadek nie był dla niego śmiertelny. Rannym okazał się być lokalny emeryt.

Jak doszło do zdarzenia?

Lekarze, którzy interweniowali w sprawie mężczyzny, prosili, aby ten zgodził się na leczenie. Emeryt odmówił. W ostateczności zgodził się jedynie położyć na noszach w karetce, na których po chwili najzwyczajniej w świecie zasnął. Spał również w momencie wypadnięcia z pojazdu. Wybudził się dopiero na samym środku jezdni. Był do tego stopnia zakłopotany, że zupełnie nie wiedział, jak się tam znalazł. No cóż, z pewnością bardzo mocno się rozczarował, kiedy poznał prawdę.

Dlaczego pacjent wypadł z karetki? Nie wiadomo. Co więcej, cała sprawa prawdopodobnie rozeszła się już po kościach i nikt nie odpowie za to, co się wydarzyło.

Kierowcy nie ustępowali karetce z organami do przeszczepu

Pod koniec lipca bieżącego roku polskie media obiegła niedopuszczalna sytuacja. Karetka pogotowia z narządami do przeszczepu jechała na sygnale drogą krajową numer 7 między Radomiem, a Warszawą. Naturalną koleją rzeczy jest wówczas fakt, że większość kierowców ustępuje miejsca ambulansowi, bowiem może chodzić tutaj o życie drugiej osoby. W tym przypadku było „zupełnie” inaczej. Kierowca karetki nie miał szans na płynną jazdę, a wszystko z powodu innych kierowców, którzy za nic w świecie nie zamierzali umożliwić jej sprawnego przejazdu. Nagranie z całego zdarzenia trafiło do sieci.

Nam po prostu nie mieści się to w głowach…

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować