×

Właśnie tak wyglądają ostatnie sekundy życia pacjenta chorego na koronawirusa

Lekarz opublikował nagranie, które odbiło się szerokim echem. Medyk na krótkim filmie wideo odtworzył to, co pacjent umierający na Covid-19 może zobaczyć w ostatnich chwilach przed śmiercią.

Pacjent umierający na Covid-19

Na całym świecie jest już ponad milion osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem. Liczba ta wciąż rośnie. W szpitalach powoli zaczyna brakować miejsc, a lekarze i pielęgniarki są wykończeni po długich dyżurach. Nic dziwnego, że widok kolejnej umierającej osoby wstrząsa nimi do głębi.

Dr Kenneth Remy na co dzień pracuje na oddziale intensywnej terapii w Missouri Baptist Medical Center w Saint Louis (USA). Lekarz w sobotę (21 listopada) opublikował 90-sekundowe nagranie, które w sieci wywołało ogromne poruszenie.

Na krótkim filmiku pokazał, w jakich okolicznościach umierają pacjenci zakażeni Covid-19.

Tak to wygląda, kiedy oddychasz 40 razy na minutę. Poziom tlenu spada znacznie poniżej 80.

– powiedział dr Remy, symulując jednocześnie przygotowanie pacjenta do intubacji. Następnie medyk chwycił za laryngoskop i rurkę do oddychania. Następnie zaczął symulować moment wprowadzania urządzeń do gardła pacjenta.

Tak to będzie wyglądać. Mam nadzieję, że ostatnie chwile twojego życia nie będą tak wyglądać.

– powiedział w nagraniu dr Remy.

Błagam!

Na koniec lekarz zaapelował do wszystkich, aby poważnie potraktowali pandemię koronawirusa. W nagraniu namawia widzów do noszenia maseczek w miejscach publicznych i utrzymywania dystansu.

Kiedy nie potraktujemy poważnie dystansu społecznego, kiedy nie będziemy myli rąk wystarczająco często, obiecuję wam, że to będzie to, co widzicie. Obiecuję ci, że to zobaczysz. Obiecuję ci, że to zobaczy twoja mama albo twój tata, albo twoje dzieci na końcu swojego życia, jeśli zarażą się koronawirusem. To poważne. Błagam! Stosuj wszystkie środki zapobiegawcze, abyśmy mogli skutecznie zapobiec twoje chorobie i chorobie twoich bliskich

– przestrzegł medyk, dodając, że tym sposobem uda się zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij