×

Niepokojące doniesienia Unii Europejskiej. Są oznaki możliwego użycia broni chemicznej!

Unia Europejska ostrzega, że pojawiają się oznaki możliwego użycia broni chemicznej lub biologicznej na terytorium Ukrainy. Już wcześniej przed takim scenariuszem przestrzegał m.in. premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Oznaki możliwego użycia broni chemicznej

Do Brukseli docierają bardzo niepokojące sygnały odnośnie wojny na terytorium Ukrainy. Rzecznik Komisji Europejskiej ds. zagranicznych Peter Stano przyznał, że rosyjskie siły okupacyjne mogą przeprowadzić atak przy użyciu broni chemicznej. Rosja już zaczęła szukać usprawiedliwienia dla obrotu zdarzeń, które mogłyby mieć miejsce w przyszłości – propaganda Władimira Putina nie zna granic.

Rosyjskie władze podały, że na Ukrainie znajdują się amerykańskie laboratoria pracujące nad bronią biologiczną.

Oznaki te opierają się na fakcie, że rosyjscy oficjele rozpowszechniają informacje o tzw. laboratorium biochemicznym i innych bzdurach, co jest absolutną nieprawdą

– wyjaśnił Peter Stano.

Teraz, gdy Rosja wysunęła te fałszywe twierdzenia, a Chiny, jak się wydaje, poparły tę propagandę, wszyscy powinniśmy uważać na możliwe użycie przez Rosję broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie, lub na operację pod fałszywą flagą z jej użyciem. To jasny schemat

– ostrzegała kilka dni temu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Przedstawiciele UE wierzą, że kryzys w Ukrainie da się rozwiązać na drodze negocjacji, nie przy użyciu siły i broni. Nie mniej jednak UE musi być przygotowana na każdy scenariusz.

Nie spekulujmy i skoncentrujmy się na wysiłkach, aby powstrzymać agresję przeciwko Ukraińcom i Ukrainie. Trzeba wycofać rosyjskie oddziały i znaleźć rozwiązanie tego kryzysu w drodze negocjacji, a nie przy użyciu siły i broni, zakazanej broni

– tłumaczył Peter Stano.

Rzecznik Komisji Europejskiej ds. zagranicznych odniósł się także do karygodnych działań rosyjskich sił, w tym ostrzeliwania infrastruktury cywilnej i ostrzału elektrowni atomowych.

To bardzo niebezpieczne i społeczność międzynarodowa reaguje tak, aby zrobić wszystko co możliwe, by powstrzymać rosyjską machinę okupacyjną przed dalszymi atakami, w tym przed użyciem zakazanej broni.

Wielka Brytania ostrzega przed atakiem Rosji

Przed atakiem Rosji z wykorzystaniem broni chemicznej lub biologicznej „w ramach operacji pod fałszywą flagą” przestrzega także Wielka Brytania.

Mogłaby ona przybrać formę sfingowanego ataku, upozorowanego »odkrycia« środków lub amunicji albo sfabrykowanych dowodów na rzekome ukraińskie plany użycia takiej broni

– napisali przedstawiciele brytyjskiego ministerstwa obrony.

Użycia przez Władimira Putina broni chemicznej obawia się premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Polityk w rozmowie z dziennikarzami Sky News stwierdził, że byłby to scenariusz rodem z rosyjskiego podręcznika.

Rosja potwierdza użycie broni termobarycznej w Ukrainie

W ostatnich dniach Rosja potwierdziła użycie broni termobarycznej na terytorium Ukrainy. Doniesienia na ten temat potwierdziło brytyjskie ministerstwo obrony na Twitterze.

Ktoś kiedyś powiedział, „chcesz mieć pokój, szykuj się na wojnę”. Niewątpliwie Rosja jest zdolna do najgorszego, dlatego musimy być przygotowani na najgorsze. Czy posunie się do użycia broni chemicznej lub biologicznej? Miejmy nadzieję, że nie…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.wprost.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Picryl (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij