×

Płacą niemałe pieniądze za to, aby umieścić w oku biżuterię. Lekarz nie widzi w tym nic złego

Na początku należy ostrzec wszystkich czytających, że materiał nie jest przeznaczony dla wrażliwych ludzi.

Jeden z lekarzy postanowił wykorzystać całą swoją wiedzę, którą mu przekazano i zająć się profesjonalnym ozdabianiem… gałek ocznych. Mówiąc jasno, lekarz wszczepia platynową biżuterię do gałki ocznej zainteresowanej takim zabiegiem osoby.

Dr Emil Chynn, nowojorski okulista, pojawił się na językach ludzi z całego świata. A wszystko przez to, że zaczął ozdabiać gałki oczne ludzi platynowymi ozdabami, najczęściej o wymiarach 3×4 mm. Zajmuje się tym w swoim gabinecie w Park Avenue na Manhattanie.

This isn't in a dead person but I had to put it on here because it's mental. Platinum heart 'eyeball jewellery' in the Netherlands.

Opublikowany przez Chick and the Dead Wtorek, 11 listopada 2014

Czy są na to chętni?

Zdumiewająco, pięciominutowa procedura, opisana przez lekarza, jest bezbolesną operacją i zajmuje tylko trzy dni leczenia. Po tym okresie pacjent nie odczuwa niczego, ponieważ biżuteria jest wygładzona i wypolerowana oraz ma kształt, który będzie idealnie pasować do kształtu oka.

Chynn jest podobno pierwszym chirurgiem w Nowym Jorku, który kiedykolwiek przeprowadził operację tego typu. Najprawdopodobniej po razy pierwszy wykonano ją w Los Angeles dla anonimowego celebryty.

Dlaczego platyna?

Biżuteria SafeSight pochodzi wyłącznie z platyny (w ograniczonych kształtach – popularnym wyborem jest serce i gwiazdy), ponieważ ma mniejszą szansę na reakcję alergiczną niż złoto. Cena takiego zabiegu to koszt około 3000 dolarów, a wymiana około 1000 dolarów.

Pierwszy krok polega na tym, że Chynn dba o znieczulenie i sterylizuje powierzchnię gałki ocznej. Następnie za pomocą specjalnego wziernika oczy są utrzymywane cały czas „otwarte”. Później lekarz robi małe nacięcie pomiędzy twardówką (biała część oka) i spojówką (przezroczysta membrana pokrywająca twardówkę). Następnie dodaje się platynę.

Z 20-letnim doświadczeniem na swoim koncie, Chynn zapewnił, że szansa wywołania reakcji alergicznej lub blizny jest minimalna, ponieważ ciało jest w stanie zaakceptować medyczną jakość produktu.

To jest czysto kosmetyczna operacja – w Stanach Zjednoczonych są tylko dwie lub trzy osoby, które ją przeszły, nie jest ona powszechna i wykonuję mniej niż jedną operację rocznie, z populacji ponad 325 milionów osób. Biżuteria do oczu została opracowana w Holandii ponad dekadę temu i została skutecznie wszczepiona setkom pacjentów w Europie bez żadnej poważnej komplikacji.

Jaka jest prawda?

W 2013 r. Lucy Luckayanko, wtedy 25-latka, była pierwszą pacjentką, która otrzymała błyszczące, platynowe serce w kąciku prawego oka. Na początku była pod wrażeniem i przez dłuższy czas, ale po kilku miesiącach biżuteria jej się znudziła.

Dzięki temu ludzie czują się wyjątkowi i lepsi od innych

Amerykańska Akademia Okulistyki oświadczyła, że ​​”nie zidentyfikowała wystarczających dowodów na poparcie bezpieczeństwa lub wartości terapeutycznej tej procedury”. Tym samym, wezwała ludzi do „unikania umieszczania w oku jakichkolwiek obcych ciał lub materiałów, które nie są medycznie zatwierdzony przez FDA”.

A ludzie o mocnych nerwach mogą zobaczyć filmik z takiego „ozdabiania” gałki ocznej

Czy Waszym zdaniem to przesada?

Może Cię zainteresować

zamknij