×

Ola nie może znieść, że Polki w ciąży są zbyt otyłe. „Rozlewający się brzuch to standard”

O tym, że w Polsce coraz więcej osób cierpi na otyłość, wiemy nie od dziś. Jednak w większości skupiamy się na dzieciach. Ale przecież nie tylko one cierpią z powodu dodatkowych kilogramów. Można to także zaobserwować u dorosłych. Tym razem skupimy się na ciężarnych kobietach, które w błogosławionym stanie często przybierają więcej niż powinny.

Na pewno wielu z Was słyszało od ciężarnych przyszłych mam, że teraz muszą jeść za dwoje. Tak, to prawda, ale umiar jest także wskazany

W końcu chodzi o zdrowie nie tylko mamy, ale i maluszka. Warto o tym rozmawiać, nie oczerniając, ale próbując wyciągnąć wnioski, bo temat jest szalenie ważny. Przekonała się o tym Ola, która napisała do redakcji papilot.pl i opisała swoje zdanie związane z nadwagą w ciąży.

„Kończę dietetykę, więc naprawdę wiem, o czym mówię. Ciężarne są w naszym kraju skrajnie otyłe”

Kobietom w stanie błogosławionym wszystko się wybacza. Leż sobie przez 9 miesięcy, bo w ciąży nie można się przemęczać. Jedz za dwoje, żeby dziecko urodziło się silne i zdrowe. Nie uprawiaj sportu, bo jeszcze poronisz. To jakiś chory absurd!

Zdrowa mama nie powinna przybrać na wadze więcej, niż kilka kilogramów. Kilkanaście to już patologia. Kilkadziesiąt – moim zdaniem zbrodnia. Aż żal na nie patrzeć. Najgorsze jest to, że nie widzą w tym nic złego. Przecież ciąża to specyficzny stan i kiedyś uda się zrzucić ten balast.

Efekty widać gołym okiem. Nawet kilka lat po porodzie wyglądają fatalnie. Rozlewający się brzuch to standard.

Nie wspominając o coraz gorszym stanie zdrowia naszych dzieci. Rozwijają się przez 9 miesięcy w macicy obrośniętej tłuszczem i takie są efekty. Dziewczyny, weźcie się za siebie. Nie kiedyś, ale już teraz

Czy jest jakaś złota rada uniwersalna i nadająca się dla każdej przyszłej mamy?

Polecane

Może Cię zainteresować