×

IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. Ma spaść nawet do pół metra śniegu

Rozpoczęła się prawdziwa zima – ma być śnieżnie, ślisko i wietrznie. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. Bądźmy teraz bardzo ostrożni na drogach!

Silny wiatr

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w województwie pomorskim w powiatach słupskim, nowodworskim, lęborskim, wejherowskim, gdańskim, malborskim, puckim, sztumskim i tczewskim. W tych miejscach jego średnia prędkość będzie wynosić od 45 km/h do 60 km/h, a w porywach nawet 90 km/h.

Pojawiły się także ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia na drogach. Niebezpiecznie ma być w województwie pomorskim oraz południowej części kujawsko-pomorskiego.

Nawet pół metra śniegu!

Ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z bardzo intensywnymi opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej od 40 do 50 centymetrów wystosowano dla południowych części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Mogą pojawić się w tych miejscach zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni i północno-zachodni wiatr. Jego średnia prędkość będzie wynosić od 25 km/h do 35 km/h, a w porywach do 65 km/h.

Pozostała część kraju

W reszcie naszego kraju będzie wiał wiatr umiarkowany. W północnej Polsce okresami może być dość silny, a nad morzem silny i bardzo silny. Jego średnia prędkość będzie wynosiła od 35 do 50 km/h. W niektórych miejscach jego porywy mogą wynosić do 50 km/h. Może to mieć miejsce na południu i zachodzie. Z kolei na północy do 65 km/h, nad wschodnim wybrzeżem do 95 km/h przed południem, a do 75 km/h po południu, w Karpatach do 90 km/h.

Temperatura maksymalna od -3°C na wschodzie oraz do 1°C na zachodzie. W rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, nad samym morzem od 0°C do 2°C.

Bądźcie ostrożni!

Może Cię zainteresować

zamknij