×

Fotograf pokazał ostatnią sesję Sharon Tate. Żona Polańskiego została zamordowana 3 dni później

Sharon Tate była obiecującą aktorką i drugą żoną polskiego reżysera Romana Polańskiego. Padła ofiarą brutalnego morderstwa dokonanego przez sektę Charlesa Mansona na kilka dni przed datą porodu. Kilka dni przed tragedią, odwiedził ją fotograf Terry O’Niell. Zrobił jedne z ostatnich zdjęć aktorki.

Sharon Tate i Roman Polański byli małżeństwie zaledwie przez rok

Kobieta była młodą, bardzo obiecującą aktorką. Grała w telewizji i dostała kilka ról filmowych, a krytycy wróżyli jej świetlaną karierę w produkcjach komediowych. Sharon Tate wyszła za Romana Polańskiego w 1968 roku. Niestety zakochanym nie było dane długo cieszyć się wspólnym szczęściem. Po raz ostatni widzieli się na statku odpływającym z Europy do Ameryki.

Instagram

Morderstwo w willi Polańskiego

26-latka wróciła do ich wspólnej willi w Hollywood, a reżyser został na drugim kontynencie, by dokończyć film. Właśnie wtedy doszło do tragedii. Sharon Tate spędzała wieczór z 8 na 9 sierpnia 1969 roku razem z przyjaciółmi, Wojciechem Frykowskim, Abigail Folger i Jay Sebring. W domu przybywał także 17-letni dozorca, Stephen Parent. Wszyscy zostali brutalnie zamordowani przez członków sekty Charlesa Mansona. Susan Atkins, jedna z najbardziej posłusznych wyznawczyń guru, zadała Sharon Tate 16 ciosów nożem.

Instagram

Ostatnie zdjęcia Sharon Tate

Znany fotograf Terry O’Neill wykonał w sierpniu 1969 roku ostatnią sesję zdjęciową ciężarnej 26-latki. Na poruszających zdjęciach aktorka w zaawansowanej ciąży odpakowuje dziecięce ubranka. Aktorka i jej nienarodzony synek zostali zamordowani zaledwie trzy dni później.

Fotograf zdecydował się na pokazanie zdjęć z willi Polańskiego. Przyznał, że był głęboko wstrząśnięty informacją o morderstwie Sharon Tate:

50 lat później patrzenie na te zdjęcia wciąż jest bardzo trudne. Sharon była piękną, młodą kobietą. Jej śmierć jest jedną z najtragiczniejszych historii naszego pokolenia

Trudno uwierzyć, że ktoś mógł dopuścić się tak makabrycznej zbrodni.

Może Cię zainteresować

zamknij