×

Umierający 24-latek apeluje do ludzi, aby zaczęli żyć pełną piersią. Wzruszające słowa…

Pewien 24-latek jest ciężko chory i wie, że jego dni są policzone. Na jednej ze stron niedawno opublikował list, w którym dzieli się ze wszystkimi, swoimi przemyśleniami dotyczącymi życia. Warto to przeczytać i przekazać dalej…

Mam tylko 24 lata, a już przyszło mi wybierać ostatni krawat – ten, który zostanie mi założony za kilka miesięcy na moim pogrzebie. Zupełnie nie pasuje do mojego garnituru, ale uważam, że jest idealny na tę okazję. Rozpoznanie raka przyszło w moim przypadku za późno, aby ktokolwiek mógł mi dać nadzieję na długie życie. Ale zrozumiałem, że najważniejszą rzeczą w śmierci jest to, żeby zostawić po sobie dobre wrażenie.

Sposób, w jaki żyłem tak naprawdę nie przyczynił się do tego, że coś się zmieniło na świecie lub miałem na coś jakiś większy wpływ.

ostatnie słowo

Wcześniej było tak wiele rzeczy, które zajęły mi cenny czas. Kiedy dowiedziałem się, jak mało mi go pozostało, zdałem sobie sprawę, jakie rzeczy naprawdę są ważne. Więc piszę do was z powodów egoistycznych. Chcę nadać mojemu (niedługo krótkiemu) życiu odrobinę sensu i dlatego do Was piszę o tym, czego się nauczyłem:

– Nie trać czasu na pracę, z której nie masz żadnej przyjemności. Oczywiste, że nie osiągniesz sukcesu, jeśli nie będziesz lubić swojej pracy. Cierpliwość, pasja i zaangażowanie przychodzą tylko wtedy, gdy kochasz to, co robisz.

– To głupie bać się opinii innych. Lęk osłabia i paraliżuje. Jeśli na to pozwolisz, będzie w Tobie rósł z dnia na dzień aż nic z Ciebie nie zostanie. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu i idź za nim. Niektórzy mogą nazywać Cię szaleńcem, ale niektórzy uznają Cię za bohatera.

– Przejmij kontrolę nad swoim życiem. Weź pełną odpowiedzialność za rzeczy, które Ci się przytrafiają. Ogranicz złe nawyki i postaraj się prowadzić zdrowszy tryb życia. Znajdź sport, który sprawia, że jesteś szczęśliwy. Przede wszystkim nie zwlekaj! Niech Twoje życie będzie kierowane przez decyzje, które podejmujesz, a nie przez zupełny przypadek.

– Doceń ludzi wokół siebie. Twoi przyjaciele i najbliżsi zawsze będą nieograniczonym źródłem siły i miłości. Nie zawiedź ich.

Trudno mi w pełni wyrazić swoje uczucia na tak ważne tematy, ale mam nadzieję, że posłuchacie kogoś, kto wie, jak to jest, gdy zostało mu mało czasu i teraz wie, jak doceniać każdą chwilę. Nie jestem smutny, ponieważ wiem, że ostatnie moje dni są bardzo znaczące. Żałuję tylko, że nie będę w stanie zobaczyć wielu fajnych rzeczy, które wiem, że nadejdą. Ominie mnie stworzenie sztucznej inteligencji i liczę, że wojna w Syrii i na Ukrainie wkrótce się skończy. Troszczymy się tak bardzo o zdrowie i integralność naszego ciała, że aż do śmierci, nie zauważamy, że ciało nie jest niczym więcej niż pudełkiem, które w środku skrywa osobowość, myśli i przekonania. Jeśli nie ma niczego w tym pudełku, co mogłoby zmienić świat, nie ma znaczenia, czy zniknie.

Wierzę, że wszyscy mamy potencjał na to, aby działać, ale i nie wszyscy mamy odwagę, aby się realizować. Możesz przepłynąć przez życie. Mogą uciekać Ci dni i godziny bezpowrotnie, ale możesz też walczyć o swoje przekonania i stworzyć wielką historię. Mam nadzieję, że podejmiesz dobrą decyzję. Zostaw po sobie ślad na tym świecie. Miej sensowne życie, niezależnie od tego, co ta definicja dla Ciebie oznacza. Miejsce, w którym żyjemy to piękny plac zabaw, gdzie wszystko jest możliwe. Mimo, że nie jesteśmy tu na zawsze. Nasze życie jest jak iskra, która leci z niewiarygodną prędkością do niekończącej się ciemności nieznanego wszechświata. Ciesz się chwilami spędzonymi tutaj i rób wszystko z pasją. Dziękuję!

Polecane

Może Cię zainteresować